eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Alores Şurup

Alores şurup nedir? Bu yazımızda alores şurup kullananlar tarafından ilaç hakkında merak edilen bazı sorulara yanıt verilecektir. Mesela alores bebeklerde uyku yapar mı, iştah açar mı, nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizler de alores ile alakalı sorularınızı yorum alanından sorabilirsiniz.

Alores şurup, eczanelerde reçeteli satılan bir ilaç olup satış fiyatı 10 TL’dir. Alores 150 ml’lik bir şişenin içinde bulunuyor. Uyku yaptığı iddia edilse de bu ürünün prospektüsünde ilaç yapmadığı beliriltmiştir. Allerjik etki göstermeyen aksine alerjileri kontrol altına almada kullanılabilir.

Doktorlar genel olarak nezle olanlara, buurnda akıntısı olanlara, gözlerinde sürekli bir kaşınma hissedenlere verse de kendi başınıza almamanızı tavsiye ederiz. Bu etkilerin giderilmesi birkaç saat alacağı gibi gün boyunca da devam edebilir.

Alores şurup iştah açar mı? Hayır. Böyle bir etkisi bulunmamaktadır. Öksürük şurubu olarak bilinen alores şurubu bebekler de kullanabilir. Sadece kullanırken kullanım miktarına dikkat ediniz.Mesela 1 – 5 yaş arasındaki çocuklarda normal bir kaşığın yarısı kadar, 6-11 yaş arasında çocukların 1 yemek kaşığı alması gerekiyor.

Yetişkinlerde ise 2 kaşık alınmasında bir mahsur yoktur. Alores şurup içtikten sonra bir bardak su içmeniz daha iyi olacaktır. Beklenmedik bir yan etki ile karşılaştığınız zaman lütfen doktorunuza bildiriniz.

KULLANICI YORUMLARI ALANI