eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Apranax Ağrı Kesici Hapı

Apranax ağrı kesici hapı ile alakalı bu yazımızda bazı uyarılarda bulunmak istiyoruz. Eczanelerde ağrı kesici hapı olarak satılan apranax yan etkileri olan bir ilaçtır. Doktorlar, genelde ağrısı-sızısı olanlar ya da duruma göre özel bir rahatsızlığı olanlar için reçete edebiliyor ya da kullanılmasını tavsiye edebiliyor. Eczanelerde satılan bu ilacı siz kendiniz de ağrı kesici olarak alabiliyorsunuz fakat bir konuda uyarıda bulunmak istiyoruz.

Apranax Hapı Nasıl Kullanılmalı?

Bu konuda doktorlar özellikle uyarıda bulunuyor. Bazı kimseler apranax ya da etken maddesi naproksen sodyum olan ilaçları kesinlikle ağzınızda eritip de tüketmeyin. Ağızda tüketilen ilaçlar hızlı bir şekilde kana nüfuz ettiğinden dolayı ciddi yan etkileri görülebilmektedir.

Apranax ağrı kesici hapı da kullanılırken direkt su ile birlikte yutulmalı, midede eridikten sonra kana karışması beklenmelidir. Hemen ağrılarım bitsin, kendimi hemen toparlayayım diyerek lütfen ağzınızda eritip de sağlığınızı riske atmayınız.

Apranax Benzeri İlaçlar

Apranax’a benzeyen ilaçlar için de aynı şey geçerlidir. Bu ilaçların etken maddesi genelde naproksen sodyum oluyor. Hangi ilaçlardır bunlar:

  1. Aprol
  2. Aprowell
  3. Naprosyn
  4. Napradol
  5. Kapnax
  6. Apraljin
  7. Aleve
  8. Synax

Bildiğiniz diğer ilaçları yorum alanından diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Şimdiden geçmiş olsun. İyi günler.

Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI