eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Arçelik 8123 CMKR Çamaşır Makinesi

Arçelik çamaşır makinesi ürün incelemeleri konumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün sizler için arçelik 8123 CMKR çamaşır makinesinin fiyatı, özellikleri ve neredeyse 2500 TL’lik fiyatı hakkında konuşacağız. Sizler de kullanıcı yorumları alanından ürün hakkında varsa şikayetleri veya önerilerinizi paylaşarak, bu ürünü satın almak isteyen kişilere yardımcı olabilirsiniz.

Arçelik’in kendi internet sitesinde bordo renkli bu makinanın satış fiyatı 2489 TL’dir. Yani hemen hemen 2500 TL de diyebiliriz. Aslında bunu yaşadığınız yerdeki Arçelik bayilerinden satın almak isterseniz belki kendi karlarını da üzerine katarsanız 2600-2700 TL gibi bir fiyata satın alabilirsiniz. Peki bu fiyata değer mi? Elbette özellikleri 1000 liralık bir çamaşır makinesinden daha iyidir. Fakat sırf birkaç yeni özellikten dolayı ekstradan 1500 TL para ödemek istemeyebilirsiniz.

Arçelik 8123 CMKR çamaşır makinesinde bir önceki ürün incelememiz olan arçelik 10143 YCM çamaşır makinesi ile özellikleri hemen hemen aynıdır. Neredeyse 300 TL’lik bir fiyat farkı bulunuyor. Benim için bordo rengi sorun değil diyorsanız arçelik’in 10143 ycm modelini de tercih edebilirsiniz.  Bu makinede de AquaFusion ile ProSmart Inverter motor özelliği bulunuyor.  Bu özelliklerden ilki suyu direkt elbiselerin üzerine fışkırtmasıdır yani deterjanlı çıkan elbiselere son veren özelliktir diğeri de enerji tasarrufu sağlayarak motorun daha uzun süreli olmasını sağlamaktadır. Her ikisi de önemli özelliklerdir.

Arçelik 10143 YCM Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları
Arçelik 10143 YCM Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

Arçelik Ürün Karşılaştırması

Diğer özellikleri ise klasik olup akıllı yıkama programları, büyük led gösterge ekranları, elektronik program takip çizelgesi, çocuk kilit özellikleri vs..’dir. Elbise kapasitesi ise 8 kg’dır. Arçelik 10143 YCM’nin elbise kapasitesi ise 10 kg’dır. Bu iki cihazı bir birinden ayıran en belirgin özellikler ise sıkma devri ile enerji tasarrufudur.

Arçelik 8123 CMKR’de enerji tasarrufu yüzde 40 olurken Arçelik 10143 YCM’de ise bu yüzde 20’dir. Bunun farklı olmasının nedeni ise devir sayısının farklı olmasıdır. İlk makinede dakikada 1200 devir olurken ikincisinde ise dakikada 1400 devir olmaktadır. Yani daha çok enerji harcamaktadır.

Arçelik 8123 CMKR Kullanıcı Yorumları

Bu noktadan sonra sözü sizlere bırakmak istiyoruz. Sizler de arçelik 8123 CMKR çamaşır makinesi kullanıcı yorumları başlıklı bu konumuzdan bu makine ile alakalı aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Dilerseniz diğer arçelik ürünlerine ulaşabilmek için arçelik kullanıcı yorumları linkine yada sadece çamaşır makineleri hakkında insanların yorumlarına ve ürün incelemelerine ulaşmak için de arçalik çamaşır makinesi yorumları linkine tıklayabilirsiniz.

Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI