eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Aztec Chia Tohumu

Aztec chia tohumu nedir, nasıl kullanılır, hazırlanışı gibi konuların yanı sıra burada aztec food chia tohumu kullananlar tarafından paylaşılan şikayetleri ve kullanıcı yorumları da yayınlanacaktır. Bu ürünün faydaları nelerdir, kimler kullanamaz, yan etkileri nelerdir gibi sorularınızın yanıtını da burada paylaşacağımız inceleme yazısında bulabilirsiniz. Satın almadan önce mutlaka yorumları ve şikayetleri okumanızı tavsiye ederiz. Hazırsanız başlayalım…

Aztec Chia Tohumu Nedir?

Chia tohumu anavatanı Arjantin, Bolivya ve Meksika gibi ülkeler olup içerisindeki zengin besinlerden dolayı oldukça faydalı bir üründür. Türkiye’de son zamanlarda kullanımı artan bu ürün yine birkaç ünlü ismin kullanıyorum, faydalıdır demesiyle patladı. Belki de bir pazarlama taktiği olması hasebiyle ünlülere para verilerek reklamı yapılan bu ürün şimdilerde Türkiye’de yok satmaktadır. Birçok amaç için kullanabileceğiniz chia tohumu zayıflamadan yemeklere tat katmasına kadar kullanılabilmektedir. Bilinen faydalarının hepsini burada sıralayamayız. Bu nedenle chia seed linkine tıklayarak wikipedia sayfasından istifade edebilirsiniz. (ingilizce) Yine de birkaç faydasını sıralamak gerekirse şunları söyleyebiliriz:

 • Yüksek tansiyonu düşürür ve kalp-damar hastaları için faydalıdır.
 • Şeker hastaları için kan şekeri seviyesini dengeler.
 • Romatizmalı hastaların ağrılarını azalmakta işe yaramaktadır.
 • Halsizlik sorununu ortadan kaldırır, enerji verir.
 • Sindirim sistemini güçlendirir, yağ yakımını hızlandırır.

Bunlar gibi onlarca faydası olan chia tohumu aktarlardan satın alınabileceği gibi internet üzerinden ve aztec chia tohumu markasıyla da eczanelerde satılmaktadır.

Chia Tohumu Yan Etkileri

Chia tohumunun onlarca faydasının yanında birçok yan etkisi de bulunmaktadır. Bunun için kullanırken dikkatli olmak gerekir. Beklenmedik aşırı durumlarda ürünün kullanımı kesilip, doktora görünmelidir. Mesela birçok chia tohumu kullanıcısı tarafından belirtilen şişkinlik sorunu en bariz yan etkilerinden biri olup ara verilmesi halinde yine eski durumunuza kavuşacaksınızdır.

Hamile bayanların chia tohumu kullanması sakıncalıdır. Anne için problem olmasa da bebek sağlığı açısından zararı bulunmaktadır. Bu nedenle gerek gebelik sürecinde gerekse emzirme döneminde mümkün mertebe chia tohumu kullanılmamalıdır.

Araştırmalar neticesinde chia tohumu prostat kanserine neden olabilmektedir.

Eğer hardal veya hardal tohumuna karşı alerjiniz bulunuyorsa büyük bir ihtimalla chia tohumuna da alerjiniz vardır demektir. Chia tohumu çok fazla kullanıldığında bağımlılık yapabilir. Bu nedenle kullanırken dikkatli olmakta yarar vardır. Çok fazla kullanım neticesinde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Aztec Chia Tohumu Kullanıcı Yorumları

Değerli arkadaşlar eŞikayet.net ekibi olarak chia tohumu ile alakalı merak edeceğiniz tüm sorulara yanıt vermeye çalışsakta kaçırdığımız, unuttuğumuz bilgiler olabilir. Bu nedenle kafanızdaki soruları aşağıdaki yorum alanından sorabilirsiniz. Bildiğimiz kadarıyla aztec chia tohumu eczanelerde satılmaktadır. Diğer markaları yada ürünleri ise internet üzerinden yada aktarlardan da satın alabilirsiniz.

Aztec Chia Tohumu Nasıl Kullanılır?

İnternette set halinde satılan bu ürünün içerisinde chia shake, chia seed ve chia tea bulunmaktadır. Bunların kullanımı farklı zamanlarda ve şekillerde olmaktadır.

Chia seed paketini her gün kahvaltı zamanında kullanmanız gerekiyor. Her kahvaltıda 1 kaşık chia seed’i ya 1 bardak su içerisine ya da 1 bardak süt içerisine katarak tüketmeniz gerekiyor. Biz süt ile kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bunun yanı sıra chia tea isimli ürünü ise günde 2 fincan tüketmeniz tavsiye ediliyor. Kahaltılardan ve öğle yemeklerinden sonra alınabilir mesela… Normal çay demleme metoduyla hazırlayacağınız chia tea şekersiz içilmelidir.

Son ürün olan chia shake ise bu ürünü kullanmaya başladığınız ilk haftalarda özellikle akşam yemeği yerine kullanmanız tavsiye ediliyor. Bunu da yine chia seed ürününde olduğu gibi bir bardak süt içerisinde ya da ayran, kefir, su ile de karıştırarak tüketebilirsiniz.

Aztec Chia Tohumu Şikayetleri

Satış fiyatı biraz yüksek olan bu ürünü eczanelerden temin etmenizi tavsiye ederiz. İnternette 10 günlük kullanım için alınacak olan chia tohumu satış fiyatı 39 TL + 10 TL kargo bedeli şeklinde olup 1 aylık kullanım için alacaksanız eğer bu fiyat 99 TL olmaktadır. Siz de bu ürünü kullandıysanız aşağıdaki yorum alanından aztec chia tohumu ile alakalı şikayetleri ve kullanıcı yorumları diğer insanlar ile paylaşabilirsiniz. Unutmayınız! Yorumlarınız bizim için değerlidir…

KULLANICI YORUMLARI ALANI

6 YORUM
 1. Yasemin Şan

  21 gün detoks için kaç kutu fitpack veya slimfit almak gerekiyor. Ve bu 21 gün sonunda nasıl devam edicez tekrar 2 gün diyet tekrar 21 gün detoks olur mu aydınlatırsanız sevinirimm

 2. Seda

  Bu formülü eskiden beri ara ara yaparım.öyle 15 gunde 5 kilo bilmem ne gibi bir etkisi yok tabii ki de.ama guzel ve faydalı bir karışim tabiiki.hayallerle yapmayın boşa yani.

 3. jale

  bildiğimiz susam gibi bir görüntüsü var. tadı da fena değil. ben aktardan aldım. bilmiyorum faydası olur mu olmaz mı ama deniyorum.

 4. ipek

  ya ben amerikada yaşıyorum shoprite marketten chia tohumu aldım ve doğrusunu söylemek gerekirse nasıl kullanılması gerektiği hakkında pek bilgim yok. Yoğurtla karıştırılıp yenilebilir diye internette okudum ama başka türlü de tüketilebiliyor mu? Yemeklere katılır mı yada hangi tür yemeklere katılabiliyor? Lütfen yardımcı olur musunuz?

 5. ferhat

  bu chia tohumu eczanelerde satılıyor deniliyodu gittim bizim buradaki eczaneye chia tohumu nedir adamlar hiç bilmiyordu bile neden yalan söylüyorsunuz? İnsanları kandırmaya utanmıyor musunuz?

 6. abdurrahman

  chia tohumu nereden satin alabilirim_