eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Bimer Şikayet

Bimer'e Şikayet Nasıl Yapılır? Bimer Şikayet Dilekçesi Örneği...

Bimer şikayet formu ile Bimer’e şikayet nasıl yazılır diye merak edenler için bu yazımızda Bimer’e yazılmış bir mesajı paylaşacağız. Durmuş Görgülü isimli vatandaşın Bimer’e yazdığı bu mesaj gibi sizler de şikayetlerinizi Bimer’e bildirebilirsiniz. Bunun için birkaç yöntem bulunuyor. Direkt olarak bimer.gov.tr sitesini ziyaret ederek şikayet ekle bölümünden yaşamış olduğunuz sorunları bildirebilirsiniz. Yazının altından yaşamış olduğunuz problemi insanlarla paylaşabilirsiniz.

Bimer’e Şikayet Nasıl Yazılır?

Diğer yöntemlerden bir tanesi ise www.turkiye.gov.tr sitesinden -ki bu site resmi bir internet sitesidir- bimer şikayet alanından da Devlet ile paylaşmak istediğiniz mesajınızı iletebilirsiniz. Buradan yapacağınız şikayet ile direkt olarak bimer.gov.tr sitesinden yapacağınzı şikayet zaten aynı yere gitmektedir. O nedenle hangisi kolayınıza gidiyorsa o siteye girerek şikayetlerinizi paylaşmak daha iyi olacaktır. İşte Durmuş Görgülü isimli vatandaşın paylaşmış olduğu şikayet:

Kız kardeşim eşinin ikinci eşi, ilki vefat etmiş. Ölen eşinden iki kızı ve kardeşimdende bir kızı var, yeğenim üniversiteyi bitirdi. Şu an İzmirde kiradalar, Bunlar daha önce burda oturuyorlardı zaten burda evleri var, kardeşimin eşi rahatsız olduğu için İzmirde birkaç ameliyat geçirdi.

Arasıra kontrollere gidip gelmek zor oluyor diye kardeşimi kandırıp İzmire götürdü,büyük kızıda orada evli olarak yaşıyordu anlaşmalı boşandığı söyleniyor. Evi kardeşimden ve kızından kaçırmak ve gizlice satmak için plan yapmışlar,kardeşim ikametgah orası olduğu için tapuya şerh koyamıyor.

Bu ayrıntıyıda bilmediği için dolandırılmış durumuna düştü, boşansammı boşanmasammı diye düşünüyor. Bu mağduriyetin giderilmesinin yolu yasada yapılacak küçük bir değişikliğe bakar, tapu hangi eşin üzerine olursa olsun diğer eşin ve evladının onayı olmadan ikametgah söz konusu olmaksızın satılamaz ve vekaletname geçerli olmaz diye bir değişiklik lazım.

Bunu sayın hükümetinizden eşin ve evladının haklarının korunması açısından sizden vatandaş ve insan olarak rica ediyorum.

Siz de bimere şikayetlerinizi, sorunlarınızı yazmak için buraya tıklayınız.

Bimer şikayet formu

Sizler de bimer şikayet başlıklı bu konumuzdan eğer dilerseniz sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. Lütfen burada paylaşılacak olan yorumların devlet yetkilileri ile paylaşılmayacağını unutmayınız. Başka insanların görmesini istiyorsanız herkese açık bir şekilde yorum alanından bimer şikayet başlıklı bu konudan yayınlanacaktır.

Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI

8 YORUM
 1. Ahmet Dursun DOĞAN

  Saygi değer reisim hususi 100 luk münübuslerle ticari amacli kullanilan araclarin sigorta pirimlerinde bir adil pirim odemesi yok bunlara acil bir çözüm bulursanız seviniriz mesela ben hiç bir ticari amacla kullanmiyorum ama ticariler servis te ve nakliyede kullanilitor onlar ticari bizimki hususi bunlari bir ayirt edelim lutfen anca sigorta şirketlerini zengin ediyoruz Allaha şükür hic bir kazayada karısmadim her sene indirimden faydalanacagimiz yerine zamli sigorta yaptiriyoruz bunkara bir el atarsaniz memmun oluruz saygilarimla

 2. Ahmet Dogan

  Ticari amaclı kullanmadığımız münibüslerin trafik sigorta pirimlerinden sikayetçiyiz fiyat cok yuksek hususiyle ticariyi bir ayirt edelim havuz sisteminden çıkartalım lutfen adil olalım transit 100 luk münübüsüm var hic bir ticari faliyette kullanmiyorum hususi kullanıyorum diger leri gibi tasimacılik servislik yapmiyorum ama ayni sigortayi ödüyoruz yazik adil bir odeme şekli degil buna bir çözüm bulursaniz seviniriz

 3. Dondü

  İsmim döndü yıl maz evimin yolü yok dögal gaz ala madım cümbür basbakanimin yardimini bekliyorum kapüllü küpler 914 sokak no5 karabük

 4. yasmin c

  ben aksaray ortakoy polislerini sikayet etmek istiyorum ihbarlari kale almiyolar gidip bakmiyolar sikayetleri degerledirmiyolar vatandasa yardimci olmuyolar

 5. Mehmet erbey

  SAYIN CUMHURBAŞKANIM;
  ACİL AMBULANSA İHTİYACIM VAR!!!
  Babam yatalak adı HACİ ERBEY TC:21578410558 doğum tarihi : 12.03.1931
  16.08.2018 tarihinde saat 13.00 da heyete girmesi gerekiyo belediye,, büyükşehir belediyesinde, beyaz masada , alo 184 ve alo 153 ten 15.08.2018 tarihimde acil ambulans talabinden bulundum ama dikkate alınmadım yardımcı olunmadı gereğinin yapılmasını arz ederim.

 6. ADNAN GÜLER

  Sayın cumhurbaşkanım aydın merkez meşrutiyet mahallesi sakinlerinden ben ADNAN GÜLER emekliyim ve aynı zamanda eşim ve ben engelliyim iki okula devam eden çocukların var kirada oturuyorum yaşamımıza gıt kanaat devam ederken birilerinin yardim edecek vaatlerine inandım ve güvendim duyduğum güven neticesinde beklemediğim bir dolandırıcılık çetesinin içine düştüm ve 6 aydir maas alamiyorum 6 ay daha kesinti yapacaklar kira ve bakkal faturalarıma ödeyemiyorum evimin gecimini saglayamiyorum aydin soke ilcesi TC.Cimhuriyet Baş savcılığında devam eden davamız hala her hangi bir sonuca varılmamıştır…

 7. Mitat Yıldız

  sayın cumhur başkanım ben bir milligörüşcü olarak yavuzeli ilçesinde yaşıyorum malesef bizim ilçemize gelen bunca yılardan beri belediye başkannları hiç hizmet etmiyor yavuzeli ilçemiz 1958 beri ilçe olalı59 yıl oldu ama gaziantebin en küçük ilçeleri kaldı malesef kabugundan çıkmıyor çünkü zihniyet farklı olursa böyle olur bir belediye başkanı chp li olursa sonrada akp ye gecerse hizmet olurmu ilçemizde ne devlet hastanesi ne yüksek okul ne kooparatif ne kütüphane ne hayvan pazarı yok kalemizin başında kuru toprak yıgını allahın bir çam agacı yok belediyecilik bumu telefonlarına bakmıyan akaryakıtı petrolden alıp kardeşine veren kardeşi yavuzelinde kooparatif yaptırıyor yani mutahitlige soyunmuşlar başkanın oglunun altında araba günlük gaziantebe dersaneye gidip geliyor ayrıca iller bankasından gelen para nereye gidiyor eger yavuzeline bir çivi çakılmışsa gelin beraber konrol edelim iki yıdan beri arazi sularımız akmıyor çifci parişan arıklarımızda hala sular yok içleri çamur yıgını sayın cumhurbaşkanım belediyecilik bu işde bu tür belediye başkanları başımızda olursa o ilçenin hali böyle olur şu yavuzelinde akp 5 parçaya arıldı ve başkanı istemiyor bu durumda 2019 yılında yapılacak malliidareler secimini bu başkanla kayıp ederiz

 8. aykutkarali

  Ben bir Türk vatandaşı olarak sorunlarımı resmi kurumlara paylaşıp, çözemeyeceksem nerede halledeceğim? Sağlık Bakanlığı’na ait olan Facebook sayfasına yazmış olduğum şikayet ne hikmetse sayfayı kontrol edenler tarafından kaldırılmış. Ben bir vatandaş olarak yaşadığım sorunları dile getirmiş olmama rağmen buna da çözüm bulunamadı. Eğer siz bizim sorunlarımızı çözmeyecekseniz kimler çözecek? Muz cumhuriyetinde mi yaşıyoruz? Ben hastanelerdeki özellikle de eğitim ve araştırma hastanelerinde olan işleyişten rahatsızım. Gidiyorsun seninle adam akıllı ilgilenmiyorlar, baştan savma işlem yapıyorlar ve tabir yerindeyse sizi adam yerine bile koymuyorlar. Lütfen personel disiplini ile alakalı çalışanlara seminerler düzenleyiniz. Teşekkürler.