eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Bimer Şikayet

Bimer'e Şikayet Nasıl Yapılır? Bimer Şikayet Dilekçesi Örneği...

Bimer şikayet formu ile Bimer’e şikayet nasıl yazılır diye merak edenler için bu yazımızda Bimer’e yazılmış bir mesajı paylaşacağız. Durmuş Görgülü isimli vatandaşın Bimer’e yazdığı bu mesaj gibi sizler de şikayetlerinizi Bimer’e bildirebilirsiniz. Bunun için birkaç yöntem bulunuyor. Direkt olarak bimer.gov.tr sitesini ziyaret ederek şikayet ekle bölümünden yaşamış olduğunuz sorunları bildirebilirsiniz. Yazının altından yaşamış olduğunuz problemi insanlarla paylaşabilirsiniz.

Bimer’e Şikayet Nasıl Yazılır?

Diğer yöntemlerden bir tanesi ise www.turkiye.gov.tr sitesinden -ki bu site resmi bir internet sitesidir- bimer şikayet alanından da Devlet ile paylaşmak istediğiniz mesajınızı iletebilirsiniz. Buradan yapacağınız şikayet ile direkt olarak bimer.gov.tr sitesinden yapacağınzı şikayet zaten aynı yere gitmektedir. O nedenle hangisi kolayınıza gidiyorsa o siteye girerek şikayetlerinizi paylaşmak daha iyi olacaktır. İşte Durmuş Görgülü isimli vatandaşın paylaşmış olduğu şikayet:

Kız kardeşim eşinin ikinci eşi, ilki vefat etmiş. Ölen eşinden iki kızı ve kardeşimdende bir kızı var, yeğenim üniversiteyi bitirdi. Şu an İzmirde kiradalar, Bunlar daha önce burda oturuyorlardı zaten burda evleri var, kardeşimin eşi rahatsız olduğu için İzmirde birkaç ameliyat geçirdi.

Arasıra kontrollere gidip gelmek zor oluyor diye kardeşimi kandırıp İzmire götürdü,büyük kızıda orada evli olarak yaşıyordu anlaşmalı boşandığı söyleniyor. Evi kardeşimden ve kızından kaçırmak ve gizlice satmak için plan yapmışlar,kardeşim ikametgah orası olduğu için tapuya şerh koyamıyor.

Bu ayrıntıyıda bilmediği için dolandırılmış durumuna düştü, boşansammı boşanmasammı diye düşünüyor. Bu mağduriyetin giderilmesinin yolu yasada yapılacak küçük bir değişikliğe bakar, tapu hangi eşin üzerine olursa olsun diğer eşin ve evladının onayı olmadan ikametgah söz konusu olmaksızın satılamaz ve vekaletname geçerli olmaz diye bir değişiklik lazım.

Bunu sayın hükümetinizden eşin ve evladının haklarının korunması açısından sizden vatandaş ve insan olarak rica ediyorum.

Siz de bimere şikayetlerinizi, sorunlarınızı yazmak için buraya tıklayınız.

Bimer şikayet formu

Sizler de bimer şikayet başlıklı bu konumuzdan eğer dilerseniz sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. Lütfen burada paylaşılacak olan yorumların devlet yetkilileri ile paylaşılmayacağını unutmayınız. Başka insanların görmesini istiyorsanız herkese açık bir şekilde yorum alanından bimer şikayet başlıklı bu konudan yayınlanacaktır.