Çoban çantası otu kürü nedir?

Çoban çantası otu bitkisi kullananlar

Bugün denk geldiğim bitkisel çözüm arayanlar için Prof. Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği çoban çantası otu kürü hakkında konuşacağız. Bu yazımda sizler için çoban çantası otu nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, hemeroid (basur) tedavisinde gerçekten işe yarıyor mu gibi konulara değineceğiz. Ayrıca yine sayfanın altında bulunan çoban çantası otu kullanıcı yorumları alanından ürün hakkında paylaşılacak olan yorumları, şikayetleri ve önerileri de okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çoban çantası otu nedir?

Halk arasında değişik isimlerle anılıyor olsa da latince ismi Capsella bursa-pastoris olan bu bitki aslında turpgillerin ailesindendir. Genelde çorak arazilerde ve tarım alanlarında yetişen bu bitkiler 1 yıllıktır. Gövdeleri dik ve üzerinde tüyler bulunan otsu bitki son zamanlarda epey revaçtatır. Özellikle İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiyeleri üzerine takipçileri tarafından çok fazla araştırılan, satın alınan bir ürün olmaya başladı.

İbrahim Saraçoğlu, çoban çantası otu kürü uygulanmasını tavsiye ediyor olda da birçok pazarlamacı bu ürünün çayını üreterek satışa sunmaya başladı bile.. Ürünün fiyatı 39 TL ile 49 TL arasında değişmektedir. Çayının işe yarayıp yaramadığını maalesef bilemiyoruz.

Çoban çantası otu çayı zayıflatır mı?

Bu bitki çayı ile kilo vermeniz mümkün değildir. Zaten çoban çantası otu bir zayıflama ürünü de değildir. Genelde tampon olarak bilinmektedir. Kanaması durmayan yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesi için kullanılabilir. Özellikle kadınların adet dönemlerinde kullanması tavsiye ediliyor olsa da hemeroid yani basur sorunu olanlar da kullanabiliyor.

Henüz çok fazla türkçe bilgi yoksa da buraya tıklayarak çoban çantası bitkisi hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Çoban çantası otu çayının içerisinde bol miktarda potasyum bulunmaktadır. Bunun yanında saponinler, flavonlar ve durmayan kanları pıhtılaştıran maddeler bulunuyor. Aşırıya kaçmamak gerekiyor kullanırken. Mutlaka doktorunuza sorun ve öyle kullanın. Aksi halde bir sorunu düzelteyim derken diğer sorunların oluşmasına neden olabilirsiniz.

Çoban çantası otu kullanıcı yorumları

Çoban çantası otu kullanıcı yorumları

Çoban çantası otu kullananlar

Bu çayın kokusu yoksa da tadı biraz kötüdür. Birçok alanda kullanılan bu ot krem yapımından şampuan yapımına, sabundan sirkeye kadar birçok günlük kullanılan ürünlerin içeirsinde yer almaktadır.

Sayfanın altında bulunan çoban çantası otu kullanıcı yorumları alanından ürün ile alakalı yorumları, varsa şikayetleri ve kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz. İnternetten satışı yapılan bu ürünü aktarlardan da temin etmeniz mümkündür.  Sitemize eklediğimiz diğer sağlık ürünleri için linke tıklayabilirsiniz.

1 Comment
  1. Çoban cantasi bitkisi bende tansiyon düşuklugu ates ve halsizlik yaptı.

Leave a reply

eŞikayet.net
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0