Desitin Pişik Kremi (75 ml)

Desitin Pişik Kremi Nedir? Kullananlar ve Şikayetleri

Desitin pişik kremi nedir başlıklı bu yazımızda desitin pişik önleyici kremin yan etkileri, içeriği hakkında da bilgi paylaşacağız. Ayrıca desitin pişik kremi kullananlar tarafından paylaşılacak olan şikayet / şikayetleri ve kullanıcı yorumları da yine aynı yazının yorum alanından paylaşılacaktır. Siz de ürün ile alakalı yorumlarınızı diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Öncelikle desitin pişik kremi satış fiyatının 16.50 – 17.50 TL arasında olduğunu belirtmek istiyoruz. Eczanelerden temin edebileceğiniz bu ürünü dilerseniz internet üzerinden de satın alabilirsiniz. Naçizane tavsiyemiz direkt gidip eczanelerden satın almanız yönünde olacaktır. Nihayetinde online olarak satın aldığınız zaman yanlış ürünün gelme ihtimali, kargonun geç ulaşması gibi sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz olabilir.

Desitin Pişik Kremi Nedir?

İçerisinde aloe vera ile birlikte e vitamini de bulunan bu krem yıllardır amerikalı doktorlar tarafından önerilen bir kremdir. Kullanımı oldukça kolay olan bu kremi anneler güvenle yıllardır kullanmaktadır. Özellikle de kokusundan dolayı tercih edilen bu kremin hipoallerjik olup olmadığı da çocuk doktorlarının kontrolünden geçmiştir. Sadece çocuklar için değil, uzun süreli yatakta kalmak zorunda kalan hastalarında kullanabildiği bu pişik kremi pişikleri giderdiği gibi pişik oluşmasının da önüne geçer.  Ayrıca bez bölgesini nemli tutar, koruyucu bir tabakaymışçasına çocuğunuzun cildini kaplar. Bu sayede bebeğinizin rahat bir uyku uyuması sağlanmış olur.

Yukarıda saymış olduklarımız işin tanıtım kısmıydı. Bu bilgileri desitin pişik kremi satış sitelerinden temin ederek sizlerle paylaşıyoruz. Hatta bu ürün ile alakalı Hürriyet’in internet sitesindeki bilgilere de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Desitin Pişik Kremi İçeriği

Bu kremin içerisinde ne olduğu da elbette birçok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Bu nedenle yazımızın bu alanından desitin pişik kremi içeriği hakkında bilgi vereceğiz. Çoğunluklı olarak içerisinde Çinko oksit bulunuyor. Bu madde cildi koruyan bir bileşiktir. Oranlayacak olursak yüzde 40 kadar çinko oksit bulunuyor. Yardımcı maddeler ise sarısabır, siklomethikone, dimethikone, parfüm, barbadensis yaprak suyu, metilparaben, mineral yağ, mikrokristal, propilparaben, distile edilmiş su, sodyum borat, sorbitan, beyaz vazelin, vitamin e, beyaz balmumu taze kokulu, sesquioleate gibi maddeler bulunmaktadır. Birçoğunun ne işe yaradığını bile bilmiyoruz. Fakat olur da bunlardan birine karşı hassasiyeti olan kişiler olursa diye tüm bunları yazmak istedik.

Desitin Pişik Kremi Yan Etkileri

Evet. Ürünün yan etkileri direkt olarak belirtilmemiş olsa da yukarıda saymış olduğumuz maddelere karşı bir alerjisi olan kişinin kullanmaması gerekiyor. Beklenmedik bir durumla karşılaştığınız zaman derhal doktorunuza giderek durumu izah ediniz. Peki desitin pişik kremi nasıl kullanılır? 

Öncelikle kullanmış olduğunuz bez ıslanmışsa yada kirlenmişse derhal değiştirmeniz gerekiyor. Pişik geçene kadar bebeğinizi sürekli kontrol ediniz. Çocuğunuzun poposunu ve genital kısmını ılık su ile temizleyiniz. Sonrasında bez bölgesini kurutunuz. Günde -genel olarak- 2 yada 3 defa kullanılması tavsiye edilse de eğer çocuğunuz altını pisletiyorsa sürekli bu sayıyı arttırabilirsiniz. Özellikle de gece yatmadan önce mutlaka kullanılması tavsiye ediliyor. 

Desitin Pişik Kremi Kullanıcı Yorumları

Bu kremi buzdolabına koymanıza gerek yoktur. Fakat oda sıcaklığında saklamanız gerekiyor. Bu da genel olarak 25-28 derece aralığına tekabül etmektedir. Çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Gözünüzle temas ettiği anda derhal bol su ile yıkayınız. Aşağıdaki yorum alanından siz de desitin pişik kremi kullanıcı yorumları başlıklı konuda ürün ile alakalı düşüncelerinizi, yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Sizce desitin pişik kremi gerçekten işe yarıyor mudur? Bu konuda neler düşünüyorsunuz ve başka annelere de tavsiye eder misiniz? eŞikayet.net

Tags:

1 Comment
  1. Ben oğlumu desitinle büyüttüm çok ta memnun kalmıştım.zor buluyorduk eczanelerde satılmıyordu bile o dönemde fakat 3 sene sonra kızımda hiç bir işe yaramadı.mavi olan formunu kullanıyorduk. pişiğine hiç bir etkisi olmadı. değiştirdik kremimizi. coresatin pembe kullanıyorum çok ta memnunum.

Leave a reply

eŞikayet.net
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0