Desyrel 100 mg Tablet Nedir?

Desyrel 100 mg Tablet Etkileri, Endikasyonları ve Şikayetleri

 Desyrel 100 mg ilacı ile alakalı bu yazımızda desyrel 100 mg nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir gibi sorulara yanıt vermekle birlikte ayrıca Desyrel 100 mg şikayet / şikayetleri ve kullananlar tarafından paylaşılacak olan kullanıcı yorumları da yine bu yazımızda paylaşılacaktır. Siz de merak ettiğiniz konular olursa aşağıdaki yorum alanını kullanarak ürün hakkında sorularınızı sorup, düşüncelerinizi yayınlayabilirsiniz. Haydi başlayalım…

Desyrel 100 mg Nedir?

Bu ilaç depresif bozuklukların tedavi edilmesinde yani depresyonu olan kişilerde doktorların uygun görmesi koşuluyla kullanılabilen ciddi bir antidepresandır. Etken maddesi Tradozon HCl’dir. Etkisi 1 hafta gibi çok kısa bir sürede görülmekte ve doktorunuz tavsiye etmeden kesinlikle kullanılmamalıdır. Paketinde 30 adet 100 mg’lık kapsüller bulunuyor. Her bir tablet beyaz renkte olup bir yüzünde çentik bulunan yuvarlak tabletlerdir. Bu ilacı doktorların uygun gördüğü kişiler kullanabiliyor. Zaten çok ağır bir ilaç olduğundan dolayı sadece yetişkinlerde kullanılması uygundur.

Desyrel 100 mg tablet Angelini ilaç tarafından üretilmektedir. Resmi internet sitesi www.angelini.com.tr şeklindedir.

Hastalığınızın şiddetine bağlı olarak doktorunuz size ne kadar kullanmanız gerektiğini söyleyecektir. Tavsiye edilen kullanım şekli akşam vakitleri olup özellikle de yan etkilerinin az görülmesi açısından yemeklerden sonradır. Yine doktorunuzun uygun görmesi halinde bölünmüş dozlar halinde gündüz vakitlerinde de alabilirsiniz. Her kullanımın yemeklerden sonra olması tavsiye ediliyor. Lütfen buraya dikkat ediniz! Desyrel 100 mg ilacını kesinlikle ama kesinlikle 18 yaşından küçük olan kimselerde kullanılması tavsiye edilmiyor.

Desyrel 100 mg Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi desyrel 100 mg ilacının içerisindeki maddelerden dolayı sizlerde yan etkileri görülebilir. Özellikle trazodon hcl’ye karşı alerjisi olan kişilerde yan etkileri çok daha fazla görülebilmektedir. Bu ilacın kullanımı esnasından yada ilacın kullanımı kesildikten sonraki yakın zamanlarda intihar düşüncesinde olan kişiler ve intihar girişiminde bulunan kişilerin olduğu raporlarda bildirilmiştir. Yani bu türlü yan etkileri bulunmaktadır.

Dilerseniz desyrel 100 mg ilacın etken maddesi olan trazodon ile alakalı ekşisözlük yorumlarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca eğer ilacı kullanmaya başladıktan sonra ellerinizde, ayaklarınızda, yüzünüzde, dudağınızda yada boğazınızda bir şişme meydana gelirse, cildinizde döküntüler olursa mutlaka ama mutlaka hastaneye giderek durumu bildiriniz. Bu yan etkileri trazodona karşı alerjinizin olduğunu göstermektedir. Bunun yanı sıra erkeklerde uzun süren ve ağrısı olan sertleşme oluyorsa, gözlerinizde sararma meydana geliyorsa, cildinizde normal zamanlara göre çok daha kolay bir şekilde morarma meydana geliyorsa, kabızlık, şişkinlik ya da karın ağrısı hissediliyorsa mutlaka acile gidilmelidir. Bunların yanı sırsa;

  • Terleme, titreme, hayal görme, gaipten sesler duyma,
  • Kaslarda ani kasılmalar ve kalp hızında artış olması,
  • Nefes darlığı, yürümede zorlanma, yüksek ateş varsa

bunlarda bu ilacın çok ciddi yan etkileri olup acil olarak hastaneye gidilmesi tavsiye edilmektedir. Fakat bunların hepsi ya da bir tanesi herkeste görülecek diye bir kaide yoktur. Bu yan etkilerin nadiren görüldüğünü de paylaşmakta yarar vardır. Yine de bu sizde görülmeyeceği anlamına gelmez. Temkinli olmakta yarar vardır.

Desyrel 100 mg Kullanıcı Yorumları

Desyrel 100 mg satış fiyatı 11-13 TL arasında değişmektedir. Eczanelerde genel olarak 11.80 TL’ye satın alabilirsiniz. Bu ilacın çok ciddi yan etkileri olduğundan dolayı dikkatli olmak gerekiyor. Eğer alkol kullanıyorsanız bu ilacı kullanamazsınız ya da bu ilacı kullanmanız gerekiyorsa alkol almayı bırakmanız gerekiyor. Bir de doktorunuza varsa eğer alkol durumu bunu bildiriniz. Yakın zamanda kalp krizi geçirmişseniz kesinlikle kullanmamalısınız.

Şimdilik desyrel 100 mg ilaç ile alakalı paylaşacaklarımız bu kadar olup sözü size bırakmak istiyoruz. Siz de aşağıdaki yorum alanını kullanarak desyrel 100 mg kullanıcı yorumları başlıklı konuda ilaç ile alakalı merak ettiklerinizi sorabilir, kullandıysanız eğer yorum ve şikayetlerinizi de paylaşabilirsiniz. Bu ilaç sadece eczanelerde satılmaktadır. Başka yerlere güvenipte satın almayınız.

2 Comments
  1. Peki bu ilaç sağlıklı bir kişiye verilirse ne olur? bunu size sormamın sebebi ailemizden bu ilacı kullanan yok ve ben bu ilacı evimin içinde saklanmış buldum. Şimdiden teşekkür ederim

  2. Merhaba, dün akşam yemekten sonra 3. günün hapını aldım. Sabah 5 civarı yattım, 8 gibi tuvalet ihtiyacı nedeniyle kalktım ama beynim vücuduma hükmetmiyordu ve yürüyemiyor sağa sola yalpalıyordum. tekrar yatağa geri döndüm. Bu sefer titremeye başladım ve kalp atışı çok hızlıydı. Ve sesi kulaklarımın içinde duyuluyordu, baş ağrısı da cabası. Öleceğimi sandım, tansiyonumu ölçemediğim gibi ambulans dahi çağıramadım. Ara ara uyandım ve ancak akşam 9 da kalkabildim. Biraz önce tansiyonumu ölçtüm değerler normal ama nabız 115. Demek ki gündüz 150-160 civarındaydı… Bu arada yaşım 55. Kullananlar ya da yeni başlayanlar lütfen dikkatli olsunlar. İlaç paketi şu an artık çöpte…

Leave a reply

eŞikayet.net
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0