eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Eczanelerde Satılan Bitkisel Zayıflama İlaçları

Hangi zayıflama hapı eczanelerde satılıyor? Doktorların tavsiyeleri...

Günümüzde birçok kişinin başının belası haline dönüşen kilo problemi için insanlar yüklü miktarlarda para harcamaktadırlar. Hatta internette satılan zayıflama hapları, kilo verdiren ilaçlar için belki de sağlıklarını riske atıyorlar. Şu anda içinde bulunduğunuz eŞikayet sitesi de dahil birçok sitede zayıflama ilaçları ile alakalı bir sürü yorum ve şikayet bulabilirsiniz. Biz bu yazımızda eczanelerde reçete ile satılan zayıflama ilaçları nelerdir bunlar hakkında konuşacağız. Listemizde eksik olan ürünleri lütfen kullanıcı yorumları alanından paylaşmayı ihmal etmeyiniz.

Zayıflama Hapları Kullananlar

Google’a “zayıflama hapı” yada “bakanlık onaylı zayıflama ilacı” diye yazdığınızda karşınıza çıkan ürün satış sitelerinin birçoğu aslında sağlık bakanlığı onaylı değildir. Belki “Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı” tarafından bazı ürünler onay almış olabilir fakat alınan bu onayların insan sağlığına yararı olduğuna dair olmadıklarını da belirtmek isteriz.  Lütfen sağlığınızın akıbeti açısından doktor onayı olmadan ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanmamış ürünleri kullanmayınız.

Eczanelerde Satılan Zayıflama İlaçları

Çok fazla seçenek bulunmuyor. Sağlık bakanlığı tarafından onaylanan ve doktorlar tarafından reçete ile satılan tedavi amaçlı geliştirilen ilaçların sayısı bir hayli sınırlıdır. Bunlar da çok fazla mecbur kalındığı zamanlarda doktorlar tarafından reçete ediliyor. Normal insanların kullanımı için kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Elbette eczanelerde satılan birçok zayıflamaya yardımcı bitkisel gıda takviyesi bulunuyor. Bu tarz ürünler eczacıların insiyatifinde olan ve satışında bir mahsur olmayan ürünlerdir. Fakat bunların ilaç olmadığını sadece bitkisel gıda takviyesi olduğunu hatırlatmak isteriz.

Zayıflama ilaçlarını kullanabilir miyim?

Kendi başınıza hareket etmenizi tavsiye etmiyoruz. Öncesinde bir doktora hiç değilse uzman bir diyetisyene danışmanızda yarar vardır. Metabolizmanızın uygun olup olmadığına, sizin için bir yan etkisinin olup olmayacağına doktorlar karar vereceklerdir. Eğer varsa zaten kullanmanıza onay vermezler.

İyi de hocam hangi ilaçlar eczanelerde satılıyor? Şu isimleri versende araştırmalarımıza devam etsek dediğinizi duyar gibiyim. Hemen paylaşayım. Şu anda eczanelerde satılan bakanlık onaylı ilaçlardan bazıları ise şu şekildedir.

Dikkat! Aşağıda listelediğimiz ürünlerin üzerine tıklayarak daha fazla detaylara ulaşabilirsiniz.

Eczanelerde satılan zayıflama ilaçları

 1. Thincal: Koçak firması tarafından geliştirilen bu ilacın 120 mg olacak şekilde 42 ve 84 kapsül seçenekleri bulunuyor.  Detaylarına ulaşmak için buraya tıklayınız.
 2. Wanabi Forte: Zentiva tarafından geliştirilen bu zayıflama ilacı 120 mg olup 84 kapsül şeklinde satılmaktadır. Doktorlar tarafından onaylı olarak kullanılması tavsiye ediliyor. İlacın detayları için wanabi forte linkine tıklayınız.
 3. Xenical: Roche firması tarafından geliştirilen bu ilaç da thincal ve wanabi forte gibi 120 mg olup 42 ve 84 kapsül şeklinde satılmaktadır.  İnsanların yorumları için xenical nedir linkine tıklayınız.

Yukarıda sıralamış olduğumuz bu ilaçların haricinde onaylı olmayan fakat tavsiye edilen birkaç ürün daha bulunuyor. Bunlar ise “Exodex” ve “One a day weight smart” adındaki ürünlerdir.

Yorumları Mutlaka Okuyunuz

Değerli takipçiler yukarıda sıraladığımız ürünler ile alakalı insanların tecrübelerini, ürün hakkındaki yorumlarını okumanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. Dilerseniz yukarıdaki ilaçların üzerine yada zayıflama ilaçları linkine tıklayarak eczanelerde satılan zayıflama hapları ile alakalı yorumları ve detayları inceleyebilirsiniz.

Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI

4 YORUM
 1. Ctijen

  Exodex 2010 yılında kullandım yemeklerden 1 saat once sabah ve akşam olmak üzere kullandım oldukça kilolu bir bayandım doğumdan 20 ay sonra kullandım fakat hrgn 2 saat yürüyüş ve yediklerimi minimuma düşürdüm evet yemedim kilo verdim ama bu ilacın bende ki etkisi hiç açlık çekmememdir yediğimin aksine yemediğim halde enerji dolu olmamdı disiplinli ve kontrollu bir şekilde 2 ay sonunda tam 14 kilo verdim ben kendime bile inanamadım tavsiyemdir kilo verdirmesinden çok bana kendimi iyi hissettirdi açlık krizlerine girmedim yada şeker dengesizliği hiç yaşamadım açlığın verdiği asabiyeti hiç yaşamadım ama herkeste bu etkileşim olurmu bilemem ben memnun kaldım ilk defa yorum yapıyorum kullanıcı olarak tavsiyemdir eczanelerden temin ederseniz garanti olur eğer ilacın içindeki kullanma talimatını okursanız zayıflatmaktan çok insülin direncini dengelediğini okursunuz

 2. Dr. İbrahim

  Arkadaşlar bu tarz ürünleri kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışın. Bu ürünler yan etkileri olan güçlü ilaçlardır. Bir doktor olarak kendi kendinize karar vermemenizi tavsiye ediyorum.

 3. Yaprak

  hiçbiri işe yaramıyor maalesef ben denedim sadece vucudumuzun ayarlarını bozuyor baş dönmesi çarpıntı mide bulantısı falan yapıyor eczanede satılıyor olmasına aldanmayın … daha sonra baktım ki olmuyo boğazımı tutmaya karar verdim bol su içtim ve spor ile destekleyerek 12 kilo verdim 3 ayda… doğru olanı da bu zaten kendinize inanırsanız başarıyorsunuz emin olun… ilk işiniz bir doktora görünüp tiroid ölçümü yaptırmak olsun sonrasında herhangi bir sıkıntı yoksa herşey tıkırında ilerliyor

 4. Mert

  Çok faydalı, işe yarar bir yazı olmuş. Teşekkür ederim. Fakat bende bir şey eklemek istiyorum. Eğer bu ilaçlardan bir tanesini kullanacaksanız hastaneye gidip doktorunuzla mutlaka konuşun. Ben kullandım zamanında kalbim fena şekilde çarptı. Öleceğimi zannettim. Fakat son anda yırttım. Siz de dikkatli olun.