eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Ella Ertesi Gün Hapı

Merhabalar. Bu yazımda ella ertesi gün hapı nedir, nasıl kullanılır, fiyatı ne kadar gibi soruların yanı sıra ella ertesi gün hapı kullananlar bu ürün hakkında şikayet mi yazıyorlar yoksa memnunlar mı gibi konuları da tartışacağız. Aşağıdaki ella kullanıcı yorumları alanından sizler de kafanıza takılan soruları sorarak daha rahat bir zaman geçirebilirsiniz. Kullanmadan dikkatli okuyunuz. Hazırsanız başlayalım…

Ella Ertesi Gün Hapı Nedir?

Ella ertesi gün hapı, Türkiye’de daha önceleri Norlevo olarak bilinen bir doğum kontrol hapının yerine çıkartılan yeni bir üründür. Yeni bir üründür dediysek birkaç haftadır çıkarılan bir ürün değildir. Geçmişi 4-5 yılı aşkın bir süreye dayanıyor. Birçok kadın beklenmedik durumlardan kurtulmak için etkili olabilmesi adına ertesi gün haplarını tercih ettiklerinden dolayı oldukça önemli bir üründür. Kullanırken dikkatli olmak gerekiyor ve sürekli kullanmaktan kaçınmakta yarar vardır. Sürekli kullanıldığı zaman beklenmedik yan etkileri ve zararları ile karşı karşıya kalmanız mümkündür.

Ella doğum kontrol hapı ile ilişkiye girdikten 120 saat sonrasına kadar bu ürünü kullanırsanız hamile kalma ihtimaliniz çok ama çok düşük olmaktadır. Kesinlikle hamile kalmazsınız diye bir durum söz konusu değildir. Yapılan deneyler neticesinde ella ertesi gün hapı kullanmasına rağmen hamile kalan kadınlar da olmuştur. Bu nedenle ben ella ertesi gün hapı kullanırım, kesin hamile kalmaktan kurtulurum diye hemen rahatlamazsanız iyi olur. Eğer ilişki sonrasında aradan 5 gün geçmişse kullanmanız bir işe yaramayacaktır. En fazla aradan 120 saatin geçmiş olması gerekiyor. Sonrasında etkisi olmamaktadır.

Ella Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır?

Şimdi bu ürün önemli bir ilaçtır. Eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır. Yani herkes gidip eczaneden ella ertesi gün doğum kontrol hapını satın alabilir. Ancak bizim eŞikayet.net sitesi editörleri olarak size tavsiyemiz doktorunuza danışmadan kullanmamanız yönündedir. Eğer illa ki benim kullanmam gerekiyor diyorsanız bu sizin kararınızdır. Kullanmadan önce biraz düşünmekte yarar vardır.. Ayrıca ella tabletini kullandıktan 3 saat sonrasına kadar bir kusma meydana gelirse 1 adet ella tablet daha kullanmanız gerekmektedir. Burası önemlidir. Eğer kusarsanız almış olduğunuz tablet bir etki göstermeyecektir ve hamile kalma ihtimaliniz devam edecektir.

Ella Ertesi Gün Hapı Kullanıcı Yorumları
Ella ertesi gün hapı kullanıcı yorumları başlıklı bu konuda kafanıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Kullandıysanız ella şikayetleri de paylaşabilirsiniz.

Bu hapı kullanırken adetli olmanız yada olmamanız bir şey değiştirmeyecektir. Mesela adet olmadan önce eşinizle ilişkiye girdiniz ve bir şekilde içeri boşalma oldu. Siz de hamile kalmak istemiyorsunuz. Aradan 2 gün geçti ve adet oldunuz. Aklınıza geldi içeri boşalma olduğu ve telaş yaptınız. Hiç panik yapmanıza gerek yok. Adetli olduğunuz zaman da ella ertesi gün tableti kullanabilirsiniz.

Uyarı: Bu ilaç sürekli kullanabileceğiniz bir ilaç değildir. 1 kere kullandıktan sonra en az 4 ay kullanmamanız gerekmektedir. Sürekli kullanım telafisi imkansız yan etkilere neden olmaktadır.

Ella’yı kullanırken 1 bardak su ile birlikte -aç ya da tok olmanız farketmez- alabilirsiniz. Doktorların tavsiye ettiğine göre böbrek yada karaciğer yetmezliği olan kimselerin kullanmaması daha sağlıklıdır. Fakat bu türlü bir durumda acilen doktora giderek durumunuzu izah edip kullanabilip kullanamayacağınızı sorunuz. Lütfen hassas rahatsızlıklarınızın olduğu durumlarda doktorunuza danışmadan bu türlü ilaçları kullanmayınız.

Doğum Kontrol Yöntemleri Nelerdir?

Ella Ertesi Gün Hapı Kullananlar

Bu ilacı kullandıktan sonra adet günlerinde değişmeler olabilir. Adetiniz gecikebilir yada erken adet gelmesi de söz konusu olabilmektedir. Farkındayım. Çok karışık bir durum ancak başka çaremiz de bulunmamaktadır. Ben ella ertesi gün hapı yan etkileri ile alakalı bir başka konuda detaylı olarak konuşmak istediğimden dolayı yan etkilerini şimdilik es geçiyorum.

Not: Ella ertesi gün hapı yan etkileri ile alakalı beklenen yazıyı yayınladık. Merak edenler, ilgilenenler için ella ertesi gün hapı yan etkileri burada paylaşılmıştır.

Bu yazımızda ise ella ertesi gün hapı kullananlar tarafından kullanıcı yorumları paylaşılacaktır. Sizler de kafanıza takılan soruları buraya tıklayarak paylaşabilirsiniz. Ella’yı kullanırken lütfen ama lütfen doktorunuzdan onay almadan kullanmayınız.

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananlar
Dileyen ziyaretçiler yasmin doğum kontrol hapı kullananlar başlıklı konuda bu ilaç nedir, ne işe yarar, yan etkileri nelerdir gibi konuları da öğrenebilirler.

Ella Doğum Kontrol Hapı Şikayetleri

Eczanelerde satışı aktif olarak devam etmektedir. Son olarak 16 Haziran 2017’de güncellenmiş fiyatı ile ella ertesi gün hapı satış fiyatı 58.14 TL‘dir. Bu fiyata KDV dahildir. İnternet sitelerinden de bu ilacı satın alabilirsiniz ancak eczaneden satın almanız daha isabetli bir karar olacaktır. Aşağıdaki yorum alanını kullanarak sizler de ella ertesi gün hapı şikayetleri -varsa eğer- paylaşabilirsiniz. Siz bu ilaç hakkında neler düşünüyorsunuz?