eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Fucicort Krem

Fucicort krem nedir? Nerede kullanılır, fiyatı ne kadar gibi soruların yanı sıra ayrıca bu başlığımızda fucicort krem kullananlar tarafından paylaşılacak olan kullanıcı yorumları ve ürün şikayetleri de yayınlanacaktır. Bu ürünü eczanelerden reçete olmadan da satın alabilirsiniz. Dileyen kişiler eczane.com.tr, recete.com gibi internet sitelerinden de güvenle satın alabilirler.

Fucicort Krem Nedir?

Genel olarak birçok deri hastalığında kullanabileceğiniz bu kremi ağrı olduğunda yada yaralarınızın iltihap kapması durumunda da kullanabilirsiniz. Temel bileşenleri betametzon ve antibiyotik maddelerdir. Birçok kişi sivilcelerin yok olması içinde kullanmaktadır. Her ilaçta olduğu gibi fucicort kremin de bazı yan etkileri bulunmaktadır. Eğer;

  1. El, ayak, bilek ve yüz bölgenizde aşırı derecede şişlik oluyorsa,
  2. Nefes alıp vermek çok zorlaşıyorsa,
  3. Yutkunmakta zorluk çekiliyorsa

derhal kremin kullanımı kesilmelidir. Bunlar çok ciddi yan etkiler olup gerekirse hastaneye gidilip tedavi görmek gerekmektedir.

Fucicort Krem Fiyatı

Ürünün satış fiyatı 17 TL ile 21 TL arasında değişmektedir. Her tüğün ağırlığı 30 gr olup kullanımınıza bağlı olarak 2 hafta ile 6 ay arasında kullanılabilmektedir. İçerisinde az önce de ifade ettiğimiz üzere betametazon valerat ile birlikte setastearil, klorokrezol ve fusidik asit bulunmaktadır.

Kimler Kullanmalıdır?

Bu kremi birçok deri hastalığının tedavisinde kullanabilirsiniz. Yanıklardan, sivilcelerin yok edilmesine kadar çok yönlü bir etkisi olan kremdir. İçerisinde etkin bileşenler sayesinde kullanıldığı andan itibaren iltihap oluşumuna neden olan bakterilerin yok olmasını sağlamaktadır.

Sedef hastalığı, unna hastalığı, egzama, kontakt dermatit, liken simpleks gibi deri hastalıklarının yanı sıra kafanızdaki deride oluşan pullanmalarda, yanma, kaşınma gibi durumlarda da kullanılabilmektedir. Ergenlik döneminde meydana gelen sivilcelerin yok edilmesi ve iltihap kapmış tüm yara tiplerinde de kullanılabilir.

Fucicort Krem Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basit olan bu kremi doktorunuz tarafından bir kullanım şekli belirtilmemişse günde 1 yada 2 defa sorunlu olan bölgeye masaj yaparak yediriniz. Kullandığınız zaman cildinizin temizlenmiş ve kurutulmuş olmasına özen gösteriniz. Eğer doktorunuz sorunlu bölgeyi kapatmanızı tavsiye etmişse kapatın bunun dışında mümkün mertebe yaranın açık kalmasını sağlayınız.

Fucicort Krem Kullanıcı Yorumları

Siz de  fucicort krem kullanıcı yorumları başlıklı bu yazımızda ürün ile alakalı sorularınızı sorabilir, kullandıysanız eğer ürün ile alakalı düşüncelerinizi diğer insanlarla paylaşabilirsiniz. Sizce fucicort krem nasıl bir üründür? Memnun kaldınız mı? Tavsiye eder misiniz?

Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI

2 YORUM
  1. Sana ne

    Gittiğiniz doktor lar ilkeller ancak reçeteyi okumalasınız bebekler için kullanılmaması zaten yazılıyo onun dışında iltihap için kullandım aşırı iyi bir ilaç tavsiye ederim …

  2. efemm

    Bebegimim egzamasi vardi bi an asiri kasntisi oluyodu doktora gitik bu kremi verdi kullandm baya iyi oldu derken tūylenmeye basladi ve sonra ayni doktoruna gitim cildiyeye ve hala devam wt dedi ben birazdaha sūrdm ve tūyleri faha fazla arti derken baska doktora gittik ve derhal kesmemizi söyledi tūyleri seyrelmeye basladi keatikten sonra doktor birde hormonlari bozuyomus dedi birkac test yaptk allaha sūkrler olsunki iyi ckti meyerse bu krem hormonlari bozuyo böbreklerde yag bezesi olusuyo ve kuşi denilen bir hastalk yapyomus cok tehlikeli deriyi incetiyomus siz siz olun bir doktora götrmeyin birden fazla doktora götūrn cok dilatli olun sadece bu krem deyil bircok krem ler öyle