eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Gaps Diyeti ile İyileşenler

Birkaç gün önce gaps diyeti ile alakalı geniş bir yazı yayınlamıştık. Dileyenler gaps diyeti nedir linkine tıklayarak detaylara ulaşabilirler. Bu yazımızda ise gaps diyeti ile iyileşenler kimlerdir, gaps diyetinin yasakları nelerdir gibi konuları ele alacağız. Tüm dünyada çok hızlı bir şekilde yayılan gaps diyeti aslında otizmli olan kişilerde tedavi amaçlı da kullanılan bir yöntemdir.

Gaps Diyeti Nedir?

Temelinde bağırsak temizliği olan gaps diyeti ile bağırsaklarınızda biriken zararlı maddeler, bakteriler ve atılması gerekenler birkaç hafta içerisinde dışarıya atılarak vücudunuzun rahat bir nefes alması sağlanıyor. Bununla ilgili diyetisyenlere danışmakta, kendi kafamıza göre hareket etmemekte yarar vardır. Dileyenler gaps diyeti kitabı satın alarak -en son baktığımda 45 TL idi- en kapsamlı şekilde bilgilere ulaşabilirler.

Gaps diyeti de aslında birçok diyet programı gibidir. Genel olarak karbonhidratlar, yağlı ürünler, paketlenmiş hazır gıdalar, asitli içecekler yasaklanırken, doğal ve taze sebze ve meyvelerle birlikte et ve balık ürünleri, doğal protein kaynakları da tavsiye ediliyor.

Mesela her türlü et ve balık ürünlerinin yanı sıra, süt, yoğurt, peynir gibi süt ürünleri, yumurta, taze sebze ve meyveler, bal, katkı maddesi olmayan gıdalar, doğal tuz ve yağlar, baklagiller de tavsiye ediliyor. Tüm bunların detaylı listesine ulaşmak için gaps diyeti yemek listesi linkine tıklayabilirsiniz.

Gaps Diyeti Yorumları

Bu diyeti otizmli hastalarda uyguladıkları gibi zayıflamak isteyenler de kendilerine uyguluyorlar. Şahsen gaps diyetini denemediğimizden dolayı sizlere işe yarıyor yada yaramıyor diye bir tavsiyede eŞikayet.net editörü olarak bulunamıyorum. Fakat aşağıdaki yorum alanını kullanarak gaps diyeti ile iyileşenler tecrübelerini diğer insanlara yardımcı olmak amacıyla paylaşabilirler. Lütfen yorum alanından paylaşılmış içerikleri inceleyiniz. Siz de hemen bir yorum eklemek istiyorsanız yorum ekle butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI

2 YORUM
  1. Roni

    Kimler gaps diyeti yaparak zayifladi arabs?

    1. Deniz

      Bende merak ediyorum acaba kimse yok mu?