eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

GAPS Diyeti Yapanların Yorumları

Gaps Diyeti Kitabı okuyanlar, yasakları anlatıyor. İşte gaps diyeti yorumları

Gaps diyeti nedir? Gaps diyeti nasıl yapılır? Bağırsak detoksu gaps diyeti yapanlar, kullanıcı yorumları, şikayetleri ve daha fazlası oldukça detaylı olan bu yazımızda paylaşılıyor. Lütfen bu yazıyı okurken bir bardak yeşil çay içmeyi ihmal etmeyiniz…  Bu yazımızda GAPS kitabı hakkında bilgiler paylaşılacak, diyet nasıl yapılır, dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir, bu diyetin yasakları var mıdır yok mudur bütün bu konuları ele alacağız. Öncelikle bu yazıyı hazırlamak 1 günümüzü aldı. Kapsamlı bir araştırma, onlarca site arasından harmanlanmış bilgiler, asıl önemlisi de gaps diyeti ile alakalı Ayşe Tolga gibi önemli isimlerden verilerin derlenmesi tam olarak 1 günümüzü aldı. Bugün bu yazıdan başka bir yazı yayınlamadık. Bu da böyle biline 🙂

Gaps Diyeti Kitabı Yazarı Hakkında

Uzman Doktor Natasha Campbell-McBride tarafından yazılan gaps diyeti kitabı dünyada hayli popüler durumda. Bu doğal olarak ülkemizde de epey talep görmüş, hakkında çok fazla araştırma yapılan bir konudur. Doktor Campbell, nöroloji ve beslenme uzmanıdır. Doktor Natasha’nın hikayesi oldukça ilginçtir. Yazarın resmi internet sitesine www.doctor-natasha.com linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Zaten Gaps diyeti de bir nevi bu ilginç hikaye ile ortaya çıkıyor. İngiltere’ye eşinin yanına taşınan Doktor Natasha’nın oğlu için otizm teşhisi konulur. Bu konu hakkında yıllar süren araştırmalarının neticesinde bağırsağındaki sorunlardan dolayı çocuğunun otizmli olduğunu farketmiştir. Sonrasında geliştirmiş olduğu tedavi yöntemleri ile oğlunun eski sağlığına kavuşmasını sağlamıştır. Daha sonra da bildiğiniz üzere gaps diyeti olarak tüm dünyada nam salmaya başladı. Şimdilerde sizler de bu diyet programı hakkında araştırma yapıyor, sağlığınızı daha da iyi bir noktaya ulaştırmak istiyorsunuz.

Gaps Diyeti Nedir?

Sağlıklı olmayı kim istemez ki? Her ne kadar iyi bir film repliği gibi görünse de aslında bu hayatımızın bir parçasıdır. Herkes sağlıklı olmak, fit bir vücuda sahip olmak, uzun ömürlü bir yaşam sürmek ister. Bunun için birçok kişi dünyanın parasını harcayarak tedavi yöntemleri geliştirmek yada bizzat tedavi olmak istemektedir. Fakat sormamız gereken asıl soru sizce de nasıl sağlıklı oluruz değil midir? Bu sorunun cevabını bulmuşsanız eğer o zaman pek fazla sorun kalmıyor geriye. Fakat araştırmalar gösteriyor ki sağlıklı bir hayat sürmenin en temel maddelerinden bir tanesi sağlıklı bir şekilde beslenmektir. Eğer sağlıklı bir şekilde beslenmiyorsanız -özellikle yaşadığımız dönemde- o zaman birçok hastalık kapıda hazır bekliyordur. Belki gençlik yıllarında bu hasalıklar kendini belli etmez ancak yaş ilerledikçe, organlarımız yaşlandıkça birer birer dökülmeye başlayacaktır.

Bu nedenle dengeli ve sağlıklı beslenmeyi hayatımızın belirli dönemlerinde değil her anında uygulamamız gerekiyor. Yani gelinlik giyileceğiz zaman yada mezun olunacağı zaman diyet yapmamak gerekir. Ya da sadece kilo kaybetmek için diyet programları uygulanmamalıdır. Diyet programları daha sağlıklı bir yaşam sürebilmek adına her gün, yediklerimize dikkat ederek devam ettirilmelidir.

Gaps Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Yasaklar Nelerdir?
Gaps Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Yasaklar Nelerdir?

Özellikle internetin hayatımıza bu denli girmiş olmasıyla hemen herkes bir diyet programı tavsiye ediyor, bir diyet programı hazırlıyor. Herkes kendisi için uygun olan diyeti üç aşağı beş yukarı bilir. Yada bu konuyla alakalı bir diyetisyenden yardım alabilir. GAPS Diyeti olarak meşhur olan bu yöntem de az önce söylediğimiz diyet programlarından bir tanesidir. Diğerlerinden farkı mutlaka bulunuyor. Bu nedenle de milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Hazırsanız başlayalım…

Gaps Diyeti Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her diyet listesinde karbonhidratlar baş düşman olarak ilan edilir. Müttefiklerimiz ise doğal proteinler, vitaminler, zengin mineraller, yüksek lifler ve doğal yağlardır. Evet. Yanlış okumadınız. Yağlar da vücudumuz için gereklidir fakat doğal olanlarını tercih etmemiz gerekiyor. Dengeli olarak besinleri aldığımızda, abartıya kaçmazsak eğer çok kısa bir sürede vücudumuz dengesini sağlayarak, kilo kaybetmeye başlayacaktır. Fakat bunun için çok dikkatli, sabarılı ve azimli olmak gerekir. İlk 2 hafta yediklerinizi kıstığınızda aç kaldığınızı hissedeceksiniz fakat buna pek aldırış etmemek lazım. Sonrasında mideniz adeta küçülerek yemek isteseniz bile yiyemeyeceksinizdir.

Gaps Diyeti yapanlar özellikle bağırsak temizliğine dikkat ederler. Daha doğrusu etmeleri gerekiyor. Eğer bağırsaklar zararlı asalaklardan, parazitlerden arındırılmazsa zaman içerisinde birçok hastalığında oluşmasına neden olacaktır. Eğer bağırsaklar sağlıklı olmazsa lenfositler ve fagositler doğru çalışmayacağından bağışıklık sistemi de dengesini kaybedecektir. Genel olarak gaps diyeti kitabı içerisinde bu tarz bilgilere yer verilmiş olsa da gaps diyetini nasıl yapacağınızı da kitaptan bulabileceksinizdir.

Gaps Diyeti ile İyileşenler
Gaps Diyeti ile İyileşenler

Gaps Diyeti Yasaklar Listesi

Bu diyet programında zararlı olan mantarların beslenmesine yardımcı olan ve patojen bakterilerin çoğalmasını sağlayan ve nörotoksin üreten yiyeceklerden ki bunlar genelde işlenmiş, hazır gıdalar olmaktadır. Marketlerden paket olarak satın aldığınız konserve gıdalardan atıştırmalık paket ürünlere, cipslerden bisküvilere, asitli içeceklerden, şeker oranı yüksek asitsiz içeceklere kadar birçok ürünü listemizden çıkartıyoruz. Burada direkt isim isim vermek çok zor olacağından bu şekilde kısa tutarak neyden kastettiğimi umarım anlatabilmişimdir. Paket olan herşeyi unutup, evde doğal sebzelerle ve meyvelerle hazırlayacağınız yiyeceklerle karnımızı doyuracağız.

Gaps Diyeti yasaklar listesini sizler için farklı bir konu altında toparladık. Dilerseniz gaps diyeti nedir başlıklı yazımızı okuyarak gaps diyeti yasaklarına ulaşabilirsiniz.

Mesela doğal yoğurt yiyebilirsiniz. Yine bağırsakta bulunan faydalı bakterilerin arkadaşı olan probiyotiklerinde çoğalmasını sağlayan fermante gıdaları ve benzeri ürünleri kullanabilirsiniz. Gaps diyeti kitabı hakkında burada uzun uzadıya konuşmak mümkün değildir. Kısaca gaps diyeti ile beslenme programı bağırsağınızdaki hasarın giderilmesini sağlayarak, bağırsak sızıntılarının da önüne geçer.

Slimfit Nedir? Slim fit Kullananlar, Fitpack Diyeti Yorumları
Slimfit Nedir? Slim fit Kullananlar, Fitpack Diyeti Yorumları

Gaps Diyeti Yapanlar Ne Diyor?

Bütün bunları size anlatırken kısa sürede herşeyin çok güzel olacağını düşünmek kendimizi kandırmak olacaktır. Eğer sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsak spor yapmayı ihmal etmemiz gerekiyor. Yağları eritirken vücudunda sıkılaşması gerektiğini unutmamak gerekir.

En sağlıklı bilgilere ulaşmak için lütfen gaps diyeti kitabı satın alarak detaylı bilgilere ulaşınız. Bildiğim kadarıyla gaps diyeti kitabı pdf formatını da internetten online olarak satın alarak, telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan okuyabilirsiniz. Aşağıdaki yorum alanından gaps diyeti kullanıcı yorumları ve -varsa- şikayetleri de yayınlanmaktadır. Sizler de birkaç cümlelik yorum yaparak tartışmaya katılabilir, fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI