Green Card Başvuru Sonuçları

Green Card Başvuru Sonuçları

Geçtiğimiz gün green card başvuru tarihleri ne zaman diye merak edenlerin kafalarındaki soruları gidermiş ve gelen yorumları da teker teker cevaplamıştım. Bu yazımda ise green card sonuçları ne zaman açıklanıyor, yeşil kart başvuru sonuçlarını nasıl öğrenebilirim diyenler için kısa bir açıklama yapmak istedim.  Eğer bu konuya yanlışlıkla geldiğinizi düşünüyorsanız ve başvuru tarihi ne zaman olacak diye merak ediyorsanız o zaman green card başvuru tarihleri başlıklı konumu inceleyebilirsiniz.  Burada green card başvuru sonuçları ile alakalı merak edilen bilgielri paylaşacağım.

Green Card Başvuru Sonuçları

Doğrusunu söylemek gerekirse Türkiye’den green card çekilişine katılmayı isteyen bu kadar fazla kişinin olduğunu bilmiyordum. Çok fazla soru geldi. Gerek sitede paylaştığım konuya gerekse Facebook ve Twitter üzerinden epey soru aldım. Elimden geldiğince cevaplamaya çalıştım. Bildiğim konularda yardımcı oldum bilmediklerimde ise işinin uzmanı olan kişilere yönlendirdim.

Bugün ise green card başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor sorusuna yanıt vermek istedim. Birçok sitede görmüşsünüzdür belki. Başvurular her sene Ekim ayında alınırken sonuçları da bir sonraki yılın Mayıs ayında açıklanmaktadır. Kesin olan bir tarih söz konusu değildir. Bazen 1 Mayıs’ta sonuçlarınızı öğrenebiliyorken bazen de 7 Mayıs’ta öğrenebiliyorsunuz.

O nedenle direkt olarak green card başvuru sonuçları şu  tarihte açıklanıyor demem doğru olmaz. Fakat genel olarak Mayıs ayının ilk haftasında sonuçlar olarak paylaşılıyor.  Hangi siteden kontrol edeceğinizi de söyleyeyim. Başvuru yapmış olduğunuz siteden sonuçları kontrol edebiliyorsunuz. Bunun için www.dvlottery.state.gov sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Green Card Başvurusu ile Alakalı Sorular

Değerli arkadaşlar. Gerek green card başvurusu ile alakalı olsun gerekse başvuru sonuçları ile alakalı olsun. Kafanıza takılan her türlü soruyu buradan ve bir önceki konumdan sorabileceğinizi lütfen unutmayınız.  Buradan kimseyi yaftalamak, suçlamak istemiyorum fakat green card işi yapan aracı firmalarla çalışmadan önce iyice araştırma yapınız. Paranızı boş yere çöpe atmanızı ben de istemem, siz de istemezsiniz. Şimdilik hoşçakalın. Görüşmek üzere…

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

eŞikayet.net
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0