eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Green Card DV2019 Çekilişi Hakkında

Merhaba. Benim birkaç sorum olacaktı green card çekilişi ile alakalı. Öncelikle eğer green card başvurusu yaptım ve kazandım diyelim. Ben en erken ne zaman amerikaya gidebilirim? Bu ilk sorumdu. İkinci sorum ise diyelim ki DV2018 çekilişine başvurmuştum ve çıkmadı. Sonrasında öğrenci vizesi almak için konsolosluğa gittim ve 3 aylık vize verdiler.

Ben bu sene yine green card DV2019 başvurusunu yaparsam bu sonraki yıllarda vize almama engel olur mu? Bir de şimdi bu Trump Türkiye’den kimse gelmesin diyor ya eğer ben green card kazanırsam amerikaya gidemiyecek miyim? Eğer öyle birşey varsa neden başvuru kabul ediyorlar ki?

Son olarak ben https://www.uscis.gov/greencard bu siteye girdim ama başvur formunu bulamadım. Geçen sene bir yerden yapmıştım hatırlamıyorum. Acaba yanlış yere mi girdim. Buradan yapmıştım gibi geldi bana ama emin değilim. Cevaplarsanız çok memnun olurum.

Via Green Card Başvuru Tarihleri Green Card Başvuru Sonuçları
Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI

2 YORUM
 1. Kübra

  Merhaba. Benimde kafama takılan birkaç şey var. Ben şu anda Amerika’da yaşıyorum ama green card sahibi değilim. Ben Türkiye’de doğduğum için doğum yeri olarak Türkiye, yaşadığı yer olarakta Amerika’yı mı girmem gerekiyor? Amerika’da olmam green card çekilişinde bana bir artı sağlar mı? Yada nasıl bir yol izlemeliyim? Neler tavsiye edersiniz?

 2. Adem Cebe

  Elif hanım. Amerika’ya gidebileceğiniz en erken tarih diye birşey söz konusu değildir. 2 Mayıs 2018’te sonuçlar açıklandıktan sonra DS-260 formunu doldurmanız gerekecektir. Bu formu doldurduktan sonra sürekli formu kontrol etmeniz gerekecektir. Sonrasında konsolosluktan randevu almanız gerekecektir ki bundan da önce sağlık raporu, evliyseniz evlilik cüzdanı, pasaport, erkekseniz askerlik durumunu belirten evrak, adli sicil kaydı, diplomanız ve banka hesap cüzdanınızı da hazırlamanız gerekecektir. Bütün bunları eğer aksatmadan, hazırlarsanız muhtemelen 2019 yılının ilk ayında yada ikinci ayında Amerika’ya gidip, yerleşebilirsiniz.

  Öğrencilik durumunuzla ilgili olan kısma gelince bir sorun olmayacaktır. Hem green card başvurusu yapabilir hemde diğer vizelere başvurmuş olabilirsiniz. Bu problem olmayacaktır.

  Şu anda Türkiye ile Amerika arasında olan vize krizi sadece göçmen olmayan vize türleri için geçerli olup eğer green card çekilişini kazanırsanız bu sizi etkilemeyecektir.

  Girmiş olduğunuz internet sitesinden hiç bir zaman başvuru kabul edilmemiştir. Başvuru yapabileceğiniz resmi sitenin adı http://www.dvlottery.state.gov‘dur. İyi günler.