eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

iPhone X Kullanıcı Yorumları

Apple iPhone x kullanıcı yorumları başlıklı bu yazımızda Ekim ayında satışa sunulacak olan iPhone 10 ile alakalı teknik özellikleri, fiyatı, Türkiye’ye geliş tarihi vs… hakkında bilgiler paylaşacağız. Sizlerde merak ettiğiniz sorular olursa yada telefon ile alakalı belirtmek istediğiniz görüşlerinizi yorum alanından diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz…

iPhone X Özellikleri

Apple, bu defa kendini aşmış diyebiliriz. Birbirinden ilginç özellikleri ile tanıtımı yapılan Apple iPhone X Amerika’da 999 dolardan başlayan fiyatlarla satılacaktır. En belirgin özelliklerinden bir tanesi hiç şüphesiz ki yüz tanıma özelliğidir. iPhone X, Face ID özelliği ile artık telefonunuzu daha da güvenli hale getiriyor. Bu özellikle birlikte ortadaki tuşta kalkmış olduğundan telefonun ekranı daha da büyük oluyor. Sadece ön yüzünde bir ekran ve kamera, sensör bulunuyor. Başka da birşey yok. Sadece bir ekran dedik ancak bu ekran SUPER AMOLED ekrandır. Yani daha kaliteli görüntü sunmaktadır.

iPhone X Hafıza Seçenekleri

Bu telefonda artık düşük kapasite diye birşey söz konusu değildir. 16 GB kapasite zaten iPhone 7 ile ortadan kalkmıştı. Bu modelde ise 32 GB kaldırılmış ve sadece 64 GB ile 256 GB seçenekleri bulunuyor. Yani dilediğiniz kadar fotoğraf, müzik, bilgi saklayabilirsiniz. En azından iPhone 7’ye nazaran 2 kat daha fazla saklayabilirsiniz.

Ekran özellikleri az önce de söylediğimiz gibi daha da iyileştirilmiştir. Bir önceki model olan iPhone 7’de ekran büyüklüğü 5.5 inç iken iPhone X modelinde ise ekran büyüklüğü 5.8 inç olmuştur. Ekran çözünürlüğü ise diğer modellere göre daha iyidir. Bu modelde 2436×1125 piksel görüntü kalitesine sahip olabileceksiniz. Yani bir videoyu, bir filmi 1125P kalitesinde izleyebileceksiniz.

iPhone X kamera özellikleri
iPhone X kamera özellikleri

iPhone X Kamera Özellikleri

Kamera özelliklerine bakacak olursak daha kaliteli görüntüler elde edeceğiniz kesin. Apple iPhone 7 Plus ile birlikte gelen çift kamera özelliği iPhone X içinde de geçerlidir. Fakat bu modelde kameralar yatay değilde dikey olarak tasarlanmıştır. Klasikleşmeye başlayan su geçirmeme özelliği bu modelde de geçerlidir.

Bu modelde kullanılan kameranın özellikleri de oldukça iyi gibi görünüyor. Test etme şansımız olmadı. En yakın zamanda çıkar çıkmaz tecrübelerimizi bir video ile sizlerle paylaşacağız. Bu cihazda 12 MP geniş açılı bir kamera bulunuyor. Kameranın dual optik zumlama özelliği, görüntü sabitleyici, yüz algılama, 10 kat dijital zum, canlı fotoğraflar çekebilme gibi özellikleri de bulunuyor.

iPhone X Kullanıcı Yorumları

Kısacası apple bu modeli 10. yılına özel olarak tasarladı geliştirdi. Ekim ayında çıkaracağı yeni model iPhone 8 ve iPhone 8 Plus işe birlikte iPhone X modeli de satışa sunulacaktır.  Satış fiyatı Amerika için 999 dolar + vergiler olan bu telefon yaklaşık olarak 1070 dolara satılacaktır. Sadece iki farklı renk seçeneği olan bu telefonun Türkiye için satış fiyatının da yaklaşık olarak 7 bin Türk lirası olacağı rahmin ediliyor. Amerika işe birlikte tüm dünyada sarılacak olan iPhone X modeli ile alakalı sizler de iPhone X kullanıcı yorumları başlıklı bu yazımızdan düşüncelerinizi, merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz

Güncelleme tarihi: 14 Eylül 2017