Kadına şidettin her türlüsüne HAYIR

Ben eşinden şiddet gören ve şikayetçi olup kadın koruma evine sıgınmış bir kadınım ve sıgındım eskişehir Valiliği şiddet önleme ve izleme merkezinde başıma gelen olay hakkında gerekenin yapılmasını arz etmek için bu şikayet başvurusunu yapıyorum ben 5 gun boyunca orada kaldım fakat şiddet gormüş bayanlar psıkolojısı bozuk moralmen duzelmeye calısan bayanlara bazılarını tenzıh ederek soyluyorum guvenlık gorevlılerı psıkolojık baskı uyguluyorlar oranın amirı muduru gıbı bir cok sey onların ınsıyatıfıne baglı ve sunada sahıt oldum kendı aralararında bir rutbe olmamasına ragmen amircilik oynuyorlar.

Bu sabah 30 nisan 2018 sabahı 07:00’de ıkı guvenlıgın birbiriyle kavgasına sahit oldum ve butun kadınlar olarak tedırgın uyandık herhangı bırımızın bi yakını gelıp olay cıkardı sandık ama buna oranın müdürü bile haklı tarafı haksız gorup onu yargılar gıbı konustu kızcagızla bu kızııda (oda bı guvenlık gorevlısi zeynep hanım) kurumu bu davranışlatından dolayı kurumumunuza şikayet ettiği için. Dıslanıyor ayrıca bunların dısında. Kadınların yrmek saatleri dısında içecek vs gıbı ihtiyacları karsılanmıyor paranız varsa kendınız alıp içebilirsiniz gibi alaycı konusmalarla karsılık verıyorlar orada bir cok bayan beş parasız gelip parası olmadıgı için orada kalmak zorunda olan bayanlar. Kadınlar şiddetten. Kacıp. Kurtulmak isterken moral toplamak. İsterken. Ekonomık şiddete pidikolojık şiddete. Maruz kalıyor.

guvenlık gorevlısi bir bayanın sevgılısı terk ettıgı için bahcede aglarken gormek bir dıgerı dıgerının uzerıne yururken gormek mudure hanımın bize cay ikram eden guvenlık gorevlisini azarlarken. Devletın. Malını nasıl bize verır dıye. Aşagılayıcı sozler soyledıgını duymak ve sonrasında bize yapmacık tavırlar sergılemesı şiddet degılde ne devletin. Aıle ve sosyap polıtıkalar bakanımızın.

Yurt genelınde ozelıkle Eskişehirdekı ŞÖMİN leri denetlesını ve katı kuralları bir ceza evi vari sert kuralları arı ki bunları kendıleri keyfı uyguluyorlar şunuda soylemeden gecemıyecem. Temizlij gorevlilerı bile ozellikle. Kadro alanlar gorevlerını ordakı kadınlara yaptırıyorlar bu sizin goreviniz dıyıp bırakıp gıdıyorlar wc banyo vs trmizliklerini kadınlara yaptırıyorlar bu kadınlar şiddet önlrme merkezlerinde şiddette maruz kalmıyorlarda ne yapıyorlar. Lutfen rıca edıyorum ben bunları yasayanlardan sadece biriyım ve orada bu haklardan habersiz okadar cok kadın varki dısardaki şiddetten fazladını yaşamak zorunda kalıyotlar rica ederek oradakı bayanların sesi olarak gerekenin yapılmasını rica ediyorum saygılarımla ……..

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

eŞikayet.net
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0