eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Moringa Çayı Nedir?

Moringa Çayının Faydaları Nelerdir? Kullananların Yorumları ve Şikayetleri

Bir arkadaşımın facebook profilinde paylaştığı moringa çayı ile alakalı bu yazımızda ürün ile alakalı nedir, nasıl yapılır, yan etkileri nelerdir gibi soruların yanı sıra moringa çayı kullananlar tarafından paylaşılacak olan kullanıcı yorumları ve şikayetleri de yayınlanacaktır. Ayrıca moringa çayının faydaları ile alakalı paylaşacağımız diğer konuya da sayfanın altındaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Yine de bu yazımızda bu bitki çayının faydalarına kısaca değineceğiz.

Moringa Çayı Nedir?

En kısa tanımıyla moringa çayı, antioksidan özelliğinden dolayı vücutta biriken toksinlerin dışarıya atılmasını kolaylaştıran, hızlandıran ve bununla birlikte kilo kaybetmenize yardımcı olan, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını kolaylaştıran bir bitki çayı olup, normal çay yerine kullanılabilmektedir.

Moringa çayı direkt olarak size kilo verdirmez. Bu çayı kullanırken spor yapmanız gerekiyor. Ayrıca beslenme alışkanlığınızı da değiştirerek yediklerinize dikkat etmeniz şart. Eğer bu iki şeyi yapmayacaksanız istediğiniz kadar moringa çayı yada diğer zayıflama çayları kullanın. Hiç bir işe yaramayacaktır.

Evet. Moringa çayı antioksidan özelliği sayesinde toksinleri dışarıya atılmasını kolaylaştırır fakat zayıflamak için sadece toksinlerin dışarıya atılması yetmiyor. Sizde kötü bir görünüme sebep olan yağların parçalanması ve bunun sonucunda su oluşup ter olarak vücudunuzdan çıkabilmesi için biraz enerji harcamanız gerekiyor ki bunun için günlük 1 saat yürüyüş yapabilirisniz.

Moringa Çayının Yaprakları
Moringa Çayının Yaprakları

Moringa Çayının Faydaları Nelerdir?

Birçok bitki çayında olduğu gibi bu bitkisel çayın da birçok yararı bulunuyor. Bunlardan bir tanesini zaten söyledik. Diğerlerini de sıralamak gerekirse:

 1. Antioksidan olması
 2. Tokluk hissi vermesi
 3. Vitamin ve mineral içeriyor olması
 4. Bağışıklı sistemini güçlendirici etkisi
 5. Potasyum, Protein, A vitamini, Demir barındırıyor olması
 6. Yağ yakımını hızlandırarak kilo kaybetmenizi sağlaması

Yukarıda saymış olduğumuz 6 kalem ve daha fazlası moringa çayının faydaları arasında yer alıyor. Ayrıca sindirim sistemini güçlendirerek bağrısakların temizlenmesine yardımcı olur. Bütün bunları elbette sadece 1 fincan çay içince yapmış olmuyor vücudumuz. Bunların hepsinin olabilmesi için düzenli kullanım ve mutlaka spor yapmak gerekiyor.

Moringa Çayı Faydaları Nelerdir?
Moringa Çayı Faydaları Nelerdir?

Moringa Çayı Yan Etkileri

Şimdi. Yukarıda saydığımız moringa çayının faydaları hoşunuza gitmiş olabilir fakat -DİKKAT!- bu çayı şu sebeplerden ötürü kullanmayabilirsiniz. Hatta kesinlikle doktora danışarak kullanmanız gerekiyor. Eğer;

 1. Hamileyseniz veya bebek emziriyorsanız
 2. Panik atak, tansiyon yada kalp rahatsızlığınız varsa,
 3. Böbreklerinizle ilgili bir problem varsa
 4. Kronik bir hastalık taşıyorsanız
 5. Bünyeniz çok zayıfsa lütfen doktora danışmadan kullanmayınız.

Evet. Moringa çayı bir zayıflama ilacı değildir ve doktorlar tarafından reçete edilmediği gibi eczanelerde de satışı olmuyor fakat yine de doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Biz moringa çayı işe yaramıyor yada çok etkilidir diye bir yorumda bulunmuyoruz. Fakat facebook üzeirnden satışı yapılan bu çayı kullanmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yaparak insanların yorumlarını okumanızı tavsiye ederiz.

Moringa Çayı Kullanıcı Yorumları
Moringa Çayı Kullanıcı Yorumları: Sayfanın altında paylaşılan ürün ile alakalı şikayetleri ve kullananların yorumlarını mutlaka okuyunuz…

Moringa Çayı Nasıl Kullanılır?

Geldik en çok merak edilen sorunun cevabına… Birçok kişi moringa çayı nasıl hazırlanır, nasıl demlenir diye soruyor. Hemen yanıtlayalım. Öncelikle günde 2 defa kullanılması önerilen bu çayı demlikte normal çay demler gibi demleyebileceğiniz gibi sadece 1 kişilikte demleyebilirsiniz.

Önceden kaynatılmış olan suyun içerisine 1 çay kaşığı moringa çayı eklendikten sonra yaklaşık olarak 4 dakika demlenmesini bekleyiniz. Çok erken içilmesi de çok fazla bekletildikten sonra içilmesi de tavsiye edilmiyor. Tadını beğenmeebilirsiniz sonra.

Moringa Çayı Kullanıcı Yorumları

Satış fiyatı 59 TL olan bu çayı dediğimiz gibi Facebook üzerinden bazı kapalı gruplardan yada WhatsApp gruplarından temin edebilirsiniz. Bu tarz yerlerde ne kadar teminatlı bir alışveriş yapılır bilemiyoruz ancak bazı kullanıcıların memnun kaldıklarını söyleyebiliriz.

Sizler de sayfanın altındaki kullanıcı yorumları alanından moringa çayı ile alakalı şikayet yada önerileri paylaşabilirsiniz. Siz bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz?

7

Moringa Çayı Kullanıcı Yorumları

Moringa çayı, metabolizmanızı hızlandırarak toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olup kilo vermenizi kolaylaştıran bir bitkisel çaydır. Bu ürünü kullanırken mutlaka spor yapılması ve bir diyet programını uygulamak gerekiyor.

 • Fiyatı 7