eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Moringa Çayının Faydaları Saymakla Bitmiyor

Moringa Oleifera Bitkisinin Faydaları Nelerdir? İşte çok merak edilen konular

İncelemediyseniz eğer moringa çayı nedir başlıklı konumuzda ürün hakkında kullanımı ile alakalı bilgilerden kimler kullanamaz’a kadar birçok konuda moringa tea yorumları hakkında detayları paylaştık. Birçok sipariş, satış sitesi bulunuyor. Genelde online olarak satın alabileceğiniz bu zayıflama çayları bazı aktarlardan da temin edilebilir. Bu yazımızda moringa çayı şikayetleri, yorumları dışında moringa çayı faydaları nelerdir, yan etkileri var mıdır bu tarz sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Moringa Çayı Nedir?

Moringa çayı, birçok dilde farklı şekilde adlandırılan moringa oleifera bitkisinin yapraklarının kurutulmasıyla hazırlanan bir doğal bitki çayıdır. Ülkemizde yetişen bir bitki olmadığından dolayı biraz pahalıdır. Halk arasında mucize ağaç olarakta bilinmektedir. Peki nedir moringa oleifera bitkisini bu denli önemli kılan şey? Niye bu kadar talep var, zayıflama amaçlı kullanılabilir mi? Bütün bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Moringa çayı, kabuklarından köküne, sapından tohumuna kadar insan sağlığına çok faydası bulunan bir bitkiden elde ediliyor. Bir kere halkımızın çoğu itibariyle ilgilendiği noktası içerisinde güçlü antioksidan bulunuyor olmasıdır. Sadece bu kadarcık mıdır? Elbette hayır. Mesela portakalı yeriz çünkü içerisinde bol miktarda C vitamini bulunur. Ya da süt içeriz çünkü bildiğin kalsiyum kaynağıdır. İşte moringa oleifera bitkisi de bir portakalda bulunan c vitamininde 7 kat fazla c vitaminine sahiptir. Ya da sütün içerisindeki kalsiyumun 4 kat fazlasını içerisinde barındırıyor.

Moringa Çayı Faydaları

  1. C vitamini ihtiyacınızı karşılayabilir.
  2. Kalsiyum kaynağıdır.
  3. Havuçta bulunan A vitamininden 4 kat fazlası bulunuyor.
  4. Yine sütte bulunan proteinden 2 kat fazlası burada bulunur.
  5. Muzdaki potasyumun 3 katı kadar potasyum barındırır.

Yukarıda saydığımız maddeler moringa çayının faydalarından sadece birkaç tanesidir. Ve elbette bunlar sadece insan sağlığına direkt olarak etkileyen maddelerdir. Bunun dışında boya yapımında, değişik alanlarda da moringa oleifera bitkisinin yaprakları, kökü, dalları kullanılmaktadır.

Geçtiğimiz hafta moringa çayı nedir başlıklı yazıyı yayınlarak ürün hakkında detayları paylaşmıştık. Dilerseniz moringa çayı linkine tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Moringa çayı yorumları

Çok kısa bir şekilde moringa çayı faydaları ile alakalı üç beş cümle paylaştık. Sayfanın altından Türkiye’de 59 TL’ye satışı yapılan moringa bitki çayı ile alakalı -varsa- şikayetleri yada moringa tea kullanıcı yorumları paylaşabilirsiniz. Daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayarak Wikipedia sitesine gidebilirsiniz.

Via Moringa Çayı Nedir?
Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI