eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Nexetin Nedir?

Nexetin 20 mg ve 40 mg yan etkileri nelerdir? Etken maddesi nedir?

Nexetin, genelde kadınların kullandığı ve stres tedavisi için tavsiye edilmektedir. Bu yazımızda ise nexetin kullananlar tarafından paylaşılacak olan kullanıcı yorumları ile birlikte bu ilaç nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir gibi konulara da değineceğiz.

Tavsiye edilen kullanım şekli günde 2 defa yemeklerden haricen kullanılması olsa da lütfen yan etkileri ve zararlarına karşı doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Eğer başka rahatsızlığınız varsa bunu da mutlaka doktora belirtmeniz gerekiyor.

Nexetin‘in eczane satış fiyatı 22 TL ile 25 TL arasında değişmektedir. Nexetin 20 mg satış fiyatı 22,73 TL, nexetin 40 mg fiyatı 24,64 TL’dir.

Nexetin depresyon ilacı

İki farklı dozajı bulunan bu ilacın kullanımı için doktorlar bazen nexetin 20 mg günde 2 defa kullandırabilirler. Bu da hastanın bünyesi ile alakalı bir durum olup sonrasında nexetin 40 mg’a geçiş yaparak tedavi sürecine devam ederler.

Eğer bu ilacı kullandığınız esnada baş dönmesi, mide bulantısı gibi durumlar ile karşılaşırsanız yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir. Böyle durumlarda doktorunuzla yapacağınız görüşmeler neticesinde kullanım miktarını azaltma yada dozajı düşürme gibi yollara başvurulabilir.

Ağız yoluyla alınan bu ilacı karaciğer problemi olan kişilerin kullanmaması gerekiyor. Ayrıca eğer böbrek yetmezliği sorununuz varsa bunu mutlaka doktora bildirmeniz gerekiyor. Hastalığınızın derecesine göre size kullanabileceğinizi yada kullanamayacağınızı söyleyecektir.

Nexetin yan etkileri nelerdir?

Güçlü bir antidepresan olan nexetin, içerisindeki aktif maddesi duloksetin sayesinde depresyon tedavisinde kullanılmaktadır. Yapılan testler ve araştırmalar neticesinde 24 yaşına kadar olan kimselerin bu ilacı kullanmaları, onları intihara kadar sürükleyebilmektedir. O nedenle nexetin depresyon ilacı kullanacak olan kişilerin yanında mutlaka birilerinin olması gerekiyor. Yalnız başına bırakılmamalıdırlar.

KULLANICI YORUMLARI ALANI

1 YORUM
  1. Cano

    Nexsetin40 mg çmeye başladığımdan beri kabız oldum acaba normalmi doktorada gidip soramadim