eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Oksizinc Losyon

Oksizinc losyon kullananlar başlıklı bu yazımda sizlerle oksizinc losyon nedir, nasıl kullanılır, satış fiyatı ne kadardır gibi bilgilerle birlikte güzelleşmek adına nasıl kullanıldığını da paylaşarak sözü sizlere bırakmak istiyorum. Eğer siz de oksizinc losyon kullandıysanız yorum alanından ürün ile alakalı kullanıcı yorumları ve oksizinc losyon şikayetleri yayınlayarak bu ürünü kullanmak isteyen diğer kullanıcılara yardımcı olabilirsiniz.

Oksizinc Losyon Nedir?

Etken maddesi çinko oksit olan bu ilaç reçete ile yazılmaktadır. Satış fiyatı 7,90 TL olan çinko oksit kremi eczanelerde satılmaktadır. Doktor size bu ilacı nasıl kullanmanız gerektiğini söylediyse lütfen uyarıların dışında bir kullanım gerçekleştirmeyiniz.

Genel olarak pişik yanıkları, değişik böcek sokmaları, pişikler, cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılabilen bu losyon cildin temizlenmesi ve mikroplardan arınması amacıyla da kullanılabilmektedir.

Oksizinc Losyon Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilacın da kişiden kişiye göre değişen yan etkileri bulunuyor. Bu yan etkileri arasında karın ağrısından kurdeşene kadar birçok sorunu bulabilirsiniz. Bütün bu yan etkileri sıralamak gerekirse:

  1. Nefes alıp vermede zorlanma
  2. Yüz bölgesinde şişkinlik
  3. Boğaz kısmında şişkinlik
  4. Yutkunmada zorlanma
  5. Şiddetli karın ağrısı

Bu ilacın bilinen yan etkileri arasında yer alıyor. Bunlardan bir tanesini yada birkaç tanesini birden yaşarsanız lütfen durumu doktorunuza bildiriniz.

Oksizinc Losyon Kullananlar

Kullanımı az önce de söylediğimiz üzere doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde olmalıdır. Normalde bir kullanım şekli önerilmemişse sorunlu bölgeye sıkılıp masaj yaparak yedirilir. Yaklaşık 8 lira olan oksizinc losyon kullananlar başlıklı bu yazımızda sizler de ilaç ile alakalı soruları sorabilir, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

KULLANICI YORUMLARI ALANI

1 YORUM
  1. Metin

    Benim ellerimde surekli yaralar cikiyor. Zannedersem 10 yildir zaman zaman olusan bu yaralar icin kimi doktor sedef dedi kimisi egzama. Kac yildir egzama kremleri, sedef kremleri ne varsa kullandim ama ise yaramadi. Bu urun ile alakali deri olusumunu hizlandiran yardimci olan diye okudum acaba oksizinc losyon kullanirsam deriler gercekten de normalden daha hizli bir surede olusur mu? Belki bu krem sayesinde ellerimde cikan ve beni rahatsiz eden bu yaralar gecer gider. Lutfen yazar misiniz?