eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Reductil, meridia veya sibutramin kullananlar

Reductil fiyatı, kullanıcı yorumları, şikayetleri, zayıflama ilaçları

Amerika’da meridia olarak bilinen ve Türkiye’de de obezite tedavisinde kullanılan reductil zayıflama ilacı içerisinde “sibutramin” denilen etken madde kullanılmaktadır. Bu yazımızda reductil kullananlar yada diğer adıyla meridia ilaç kullanıcıları sayfanın altından faydaları, yan etkileri gibi konuları paylaşacaklardır. Sizler de reductil kullanıcı yorumları başlıklı bu yazımızda ürün hakkında kafanıza takılan soruları sorarak, tartışmaya katılabilirsiniz.

Reductil nedir?

Reductil, Amerika’da abbott lab. tarafından üretilen ve etken maddesi sibutramin olan bu ilaç, genelde obezite hastalarında zayıflama amaçlı kullanılmaktadır. Oldukça güçlü bir etkiye sahip olan bu kilo verdirici ilacı kendi başınıza kullanmamanız gerekiyor. Mutlaka bir doktor kontrolünde, onların uygun gördüğü dozlarda alınması gerekiyor. Aksi durumda sağlığınız bozulabilir, tedavisi olmayan hasarlara neden olabilirsiniz.

Direkt olarak beyninizdeki yemek yeme merkezine etki ederek bir takım hormonların salgılanmasını engeller. Bu sayede yemek yeme isteğiniz ortadan kalkarak zaman içerisinde kilo kaybetmeye başlarsınız. Düşük kalorili diyetler ile kullanılması tavsiye ediliyor. Dilerseniz reductil hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için Wikipedia sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Reductil yan etkileri nelerdir?

Reductil zayıflama ilacının içerisinde sibutramin etken maddesinin yanında başka kimyasal bileşiklerde bulunuyor. Bu ürünün birçok yan etkisi olabilir. Çok güçlü bir ilaçtır ve az öncede söylediğimiz üzere mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Reductil yan etkileri:

  • Kalp atışını hızlandırır
  • Kan basıncını arttırır
  • Safra taşı oluşmasına neden olur.
  • Troid sorunlarına neden olabilir.
  • Metabolizmayı zayıflatır.
  • Yorgun hissetmenize neden olur.

Yukarıda saymış olduğumuz reductil yan etkileri en bilindikleri olup bunun dışında etkileri de olabilmektedir. Hamile kadınların kullanması tavsiye edilmiyor. Emziren kadınların sütüne karışma ihtimaline karşı sibutramin yada reductil kullanımı tavsiye edilmiyor. Ayrıca eğer hamile kalma ihtimaliniz varsa mutlaka doğum kontrol hapı kullanılmalıdır.

Reductil kullanıcı yorumları

Eczanelerde reçete olarak satışı yapılan reductil 10 mg 28 kapsül zayıflama ilacı 80-90 TL arasında bir fiyata sahiptir. Sayfanın altında bulunan reductil kullanıcı yorumları alanından ürün hakkındaki görüşlerinizi, sorularınızı paylaşabilirsiniz. Lütfen uyarıları ciddiye alınız ve kendi başınıza reductil yada sibutramin içeren zayıflama ilaçları kullanmayınız.

Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI