eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Reflor ishal ilacı

Reflor ishal ilacı, satış fiyatı 15 TL ile 20 TL arasında olan ve eczanelerden temin edebileceğiniz bir ilaçtır. Bu yazımızda reflor ishal ilacı kullananlar tarafından paylaşılacak kullanıcı yorumları ve şikayetleri ile birlikte ürünün ne olduğu, nasıl kullanılacağı da paylaşılacak konulardandır. Bu ürün aslında toz formatında satılan bir ilaçtır. Liyofilize toz içeren reflor ishal ilacı ağızdan alınmaktadır. Her bir kapsülün içerisinde 282,50 mg kadar liyofilize saccharomyces boulardii bulunur. Farkındayız garip bir isim bu fakat buna kısaca 250 mg kadar maya diyebiliriz. Bu reflor ishal ilacının etken maddesi olup yardımcı maddeler ise levüloz, laktoz monohidrat, susuz kolloidal silika gibi maddelerdir.

Reflor ishal ilacı nedir?

Bu ilacı reçetesiz olarak eczanelerden satın alabilirsiniz. Ciddi olmayan, eczacınızın da tavsiye edeceği durumlarda kullanılabilen bu ilacı kullanmadan önce yine de dikaktli olmanız gerekiyor. Eğer içerisindeki etken ya da yardımcı maddelere karşı bir alerjiniz varsa kullanmamalısınız. Reflor ishal ilacı, ishal olan kişilerin kullanabileceği bir ilaçtır. Reflor, spesifik olmayan ishallerde yada mikrobik ishallerde yada antibiyotik ilaçlar almak zorunda olursanız buna bağlı olarak oluşabilecek ishal durumlarında kullanılabilen bir ilaçtır.

Çocuklarda da kullanılabilen bu ilacı genelde yemeklerden sonra alınması tavsiye edilmektedir. Çocuklarda günlük maksimum 1 adet kullanılması tavsiye ediliyor. Eğer herhangi bir yan etki gördüğünüzde derhal doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Reflor ishal ilacı yan etkileri

Reflor’un yan etkileri arasında kaşıntı, deri döküntüsü, kurdeşen gibi durumlar olabilmektedir. Ellerde ve ayaklarda şişlik, nefes alıp vermede zorlanma, yutkunurken zorlanma gibi durumlarda ortaya çıkabilir. Bunlar pek fazal görünmüyor olsa da çok fazla görünmesi yada çok uzun sürmesi halinde ilacın kullanımı kesilmelidir.

Satış fiyatı az öncede ifade ettiğimiz 15 ile 20 lira arasındadır. Eczanelerden temin edebileceğiniz bu ilaca internet üzerinden de eczane.com.tr, recete.com gibi sitelerden de alabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz çevrenizde size yakın bir eczaneye giderek reflor ishal ilacı satın almanızdır.

Reflor ishal ilacı yorumları

Bu ilaç ile alakalı kafanıza takılan soruları yorum alanından sorabilirsiniz. Eğer reflor ishal ilacı kullandıysanız düşüncelerinizi diğer insanlarla paylaşarak onların merakını giderebilirsiniz. Sizce reflor ishal ilacı gerçekten işe yarıyor mu? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

KULLANICI YORUMLARI ALANI

8 YORUM
 1. Çetin Kaya OKAY

  1995 te emekli olacağım günlerde bir Bulgaristan seyahatinde efervesant olmasına aldanıp 500 mg.lık Upsa almıştım ve bir süre kullanmıştım. Farkına vardığımda iş işten geçmiş, endoskopi yapan doktorun ifadesiyle mideyi perişan etmiştim. Mevcut ülsere ilaveten gastrit başlamıştı. Ve tarihlerden beri zaman zaman ishal oluyorum. Geçen sürede 65 kilodan önce 55’e, daha sonra da 50-55 arasına kadar zayıfladım. Artık benim durumum ibs hastalığına filan dönüşmüş gibiydi. Geçenlerde doktorun tavsiyesi, eczacının da onayıyla şase ihtiva eden 1 kutu reflor aldım, ve ishal durumunda 1 şase kullandım. 1-2 saat sonra ishalin kesildiğini farkettim. Acaba, diyorum, ishal olmadan önceki evrede, yani ishal geliyor sinyalleri aldığımda 1 şase reflor kullanırsam ishale önlem almış olur muyum?

 2. Bir dost

  Reflor gerçekten çok iyi bir ishal kesici 3 ay süren tedavimde hiç bir ilaç serum fayda etmez iken reflor 2 gün gibi kısa bir sürede ishali hemen kesiyor

  1. Fatih

   Reflör ü 2 gündür kullanıyorum hala bir düzelme yok bilgilendirebilirmisiniz

 3. erhan bodur

  refloru kullandıktan sonraçok memnun kaldım, hızlıca toparlandım

 4. Cem Ekinci

  reflor iyiki var yoksa sıkıntılarımdan nasıl kurtulurdum bilemiyorum

 5. esra gur.

  bu ilaç çok hızlı iyileştiriyor. sadece ishale iyi gelmiyor barsaklarıda düzenliyor..

 6. eŞikayet

  Reflor ishal ilacı ile alakalı merak ettiğiniz tüm soruları bu şikayet konusundan sorabilirsiniz. Siz de reflor kullandıysanız ürün hakkındaki yorumları ve şikayetleri paylaşmayı unutmayınız.

  1. sezen

   bizim ailece kurtarıcımız reflor. çok memnunuz teşekkürler reflor :)))