eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Reginon Nedir?

Reginon nedir? Reginon kilo yapar mı? Bu yazımızda reginon kullananların yorumları ile birlikte reginon hapı yan etkileri, fiyatı, kullanımı ile alakalı bilgileri de paylaşacağız. Reginon ilaç genelde doğum kontrol amacıyla kullanılan bir ilaç olup reçete ile satılmaktadır.

Reginon içeriği -etken madde- gestoden ve etinilestadiol barındırmaktadır. Yardımcı maddeler arasında ise laktoz monohidrat, sodyum kalsiyum, mısır nişastası, şeker, kalsiyum karbonat, polietilen glikol 6000, magnezyum stearat gibi maddeler bulunuyor. Bu ilacın amacı ağız yoluyla östorojen ve progesteron hormlarını içeriyor olmasıdır.Bu vesileyle hamile kalmanız engellenecektir.

Reginon ilaç, gestoden servikal mukusunu yoğunlaştırarak spermi girişini engeller. Fallop tüplerinin hareketlerini kısıtlayan bu ilaç ayrıca döllenmiş yumurtanın rahme yerleşmesini de engeller. Kısaca reginon bir gebelik önleyici ilaçtır. Eczanelerde satılan bu ilacı 7-8 TL’ye reçete ile satın alabilirsiniz.

Ella ertesi gün hapı yan etkileri ella yorumları
Ella ertesi gün hapı yan etkileri ella yorumları

Reginon Yan Etkileri

Reginon ilaç içerisinde kimyasal madde içerdiğinden dolayı bazı yan etkileri olabilir. Bu etkileri herkes görecek diye bir kural olmasa da beklenmedik aşırılıkların olduğu durumlarda doktora gitmeniz gerekmektedir. İşte reginon yan etkileri…

  1. Baş ağrısı, karın ağrısı, mide bulantısı
  2. Kilo artışı duygulara değişiklik, memede hassasiyet.
  3. Cinsel istekte azalma, migren, kusma, ishal, memede büyüme.
  4. Cinsel istekte artma (nadiren), vajinal aktıntı
  5. Memede akıntı, kilo kaybı

Yukarıda sıraladığımız maddeler reginon yan etkileri arasında bulunmaktadır. Bu yan etkilerden en çok görüneni baş ağrısı, karın ağrısı, mide bulantısı olsa da diğer yan etkileri de çokça görebilmeniz mümkündür.

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananlar
Dileyen ziyaretçiler yasmin doğum kontrol hapı kullananlar başlıklı konuda bu ilaç nedir, ne işe yarar, yan etkileri nelerdir gibi konuları da öğrenebilirler.

Reginon Kullananların Yorumları

Yukarıda reginon yan etkileri hakkında ve ilacın ne olduğuna dair kısaca bilgi vermeye çalıştık. Aşağıdaki yorum alanında ise reginon kullananların yorumları yayınlanmaktadır. Sizde kafanıza takılan sorular olursa yorum alanından paylaşarak, başkalarının da bilgilenmesine yardımcı olabilirsiniz. Siz reginon gebelik önleyici ilaç hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI