eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Şam Yağı (Sham Oil) Nedir?

Şam Yağı Kullananlar, Fiyatları, Şam Yağının Faydaları, Kullanıcı Yorumları

Birçok saç bakım ürünü kullanmış olabilirsiniz. Bilemiyorum şam yağı yada sham oil denediniz mi ama bu yazımızda şam yağı nedir, ne değildir, sham oil nasıl kullanılır, nasıl yapılır gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Ayrıca şam yağı kullananlar için sayfanın alt tarafından ürün şikayetleri ve şam yağı kullanıcı yorumları da aktif edilmiştir.

Şam yağı, saçları ve daha da önemlisi saç derisini derinlemesine bakım yapan, besleyen, onaran yada kısacası köklü bir bakım yapan içerisinde doğal içeriklerin olduğu bakım ürünüdür. Yeni yeni raflarda yerini alan bu saç bakım ürünü ile alakalı kafanıza takılan tüm soruları yorum alanından paylaşabileceğinizi unutmayınız…

Şam Yağı Nedir?

İçerisinde doğal bileşenlerin olduğunu söylemiştik. Şam fıstığının özü ile birlikte birçok şampuan içerisinde bulunan keratin bulunuyor. Daha önce şam fıstığının saç bakımında kullanıldığını duymamıştım. İlginç oldu açıkçası fakat işe yarıyorsa elbette herşey kullanılabilir.

Bildiğiniz üzere özellikle günümüzde saçlar çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yıpranıyor. Bunun nedenleri arasında çevresel faktörlerin yanı sıra beslenme alışkanlığımız, almış olduğumuz ilaçlar, immün sistemini değiştiren gıda takviyeleri vs.. gibi birçok faktör yer alıyor. Küçükken sahip olduğumuz saçların dolgunluğu, canlılığı zaman ilerledikçe kayboluyor. Bunun da farkındasınızdır. Hatta gerekli vitamini almayınca dökülüp, seyrelmeye başlar.

Sham Oil Kullananlar, Kullanıcı Yorumları
Şam yağı olarakta bilinen sham oil kullananlar bu yazımızda ürün hakkında tarafsız yorumları ve şikayetleri paylaşıyorlar.

Peki bunun önüne nasıl geçilir? Saç dökülmesi nasıl önlenir? Bunun cevabını henüz kimse doğru düzgün bilemiyor fakat bazı etmenlerin önüne geçmek için saç bakım ürünleri geliştiriliyor. Bunlardan bir tanesi de şam yağı olup, ürün ile alakalı şam yağı şikayetleri ve yorumları okumanızı tavsiye ederiz.

Sham Oil Saçları Besler mi?

Saçların dökülmesinin önüne geçmek için öncelikle saç köklerinin beslenmesi gerekiyor. Şam yağı içerisindeki şam fıstığı özü, keratin de bu işe yaramaktadır. Saçlarınızın köküne derinlemesine nüfuz ettiğinden dolayı zayıflamış saç köklerini güçlendirerek, daha gür çıkmasına yardımcı olur. Bu arada şam yağının faydaları ve diğer bilgileri ile alakalı tüm detayları ürünün satış sitesinden aldığımızı belirtmek isteriz.

Şam yağının faydaları arasında en çok saç köklerinin güçlendirdiğini belirtiyor satışını yapan kişiler. Öyleki zayıflamış, sürekli dökülen saçları bu ürün ile destekleyip, en azından dökülmesini önleyebileceğiniz belirtiliyor. Gerçekten işe yarıyor mudur? Bunu denemediğimizden dolayı kesin birşey söyleyemiyoruz fakat mutlaka şam yağı kullanıcı yorumları okumanızı tavsiye ederiz.

Şam Yağı Kullanıcı Yorumları
Şam yağı, saç dökülmesi sorunu olanlar için tavsiye ediliyor. Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri de saç derisinin sağlıksız olmasıdır.

Şam yağı dökülmeyi önler mi?

Sürekli fast-food tüketen, sağlıklı beslenmeyen, protein, vitamin, mineral almayan yada az alan biriyseniz saçlarınızın sağlıksız olması kaçınılmazdır. Şam yağı bakım ürünü de saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olarak saç derisinin, saç köklerinin daha güçlü olmasını sağlar.

Eğer saç derinizde sağlık problemleri varsa -bende olduğu gibi- saç dökülmesi yaşamınız da kaçınılmaz olacaktır. Fakat küçük yaştan kimyasal ürünleri çok fazla almak yerine doğal bakım ürünlerini kullanmış olursanız büyüdüğünüzde pek sorun yaşamazsınız. Elbette ne olacağını bilemezsiniz fakat bir önlem almış olursunuz. Herkesin merak ettiği soru ise şam yağı saç çıkarır mı sorusuna da bu yazımızda cevap vermeye çalışalım.

Şam Yağı Saç Çıkarır mı?

Direkt olarak saç çıkarmaz. Kökleri kurumuş, bitmiş olan bir kafada yeniden saçların gürleşmesini beklemek büyük bir yanlış olacaktır. Fakat zayıflamış saç kökleri varsa, halen sarı tüyler duruyorsa bunların güçlenmesi de mümkündür. O nedenle direkt olarak şam yağı saç çıkarır diye beklememek gerekir.

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?
Şam yağı ile saç dökülmesinin de önüne geçebilirsiniz. Bu yazımızda şam yağının faydaları da paylaşılmıştır.

Şam Yağının Faydaları Nelerdir?

  1. Saç dökülmesini azaltıp, durdurmaya yardımcı olur.
  2. Kökü kurumamış olan saçların güçlenmesini sağlar.
  3. Saçların daha gür çıkmasını sağlar.
  4. Saç derisinin nemlenmesini sağlayarak, besler.
  5. Saçların sorunlu olduğunu gösteren kepeği azaltır.
  6. Saçların dolgunlaşmasını sağlayarak, canlı görünmesini sağlar.

Sayfanın altından şam yağı kullananlar tarafından paylaşılan yorumları ve -varsa- sham oil şikayetleri okumanızı tavsiye ederiz. Piyasada sahte ürünleri de olabildiğinden dolayı satın alırken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Şam Yağı Nasıl Kullanılır?

Çok basit bir kullanımı olan şam yağının uygulanması pratiktir. Bu yağı mevcut şampuanınızın içerisine dökmeniz gerekiyor. Banyoya girdiğinizde bir defa saçlarınızdaki yağın, üzerindeki kirin çıkması için bir defa şampuanınızla yada kullanıyorsanız sabununuzla yıkayıp, durulayınız. Sonrasında şam yağı karışımlı şampuanınızla saçlarınızı masaj yaparak 1 dakika boyunca masaj yaparak yediriniz. Banyodan sonra şam yağının saf halini sürerek 1 saat boyunca hiç bir şekilde yıkamayınız.

Haftada en az 2 defa bu işlemi yapmanız gerekiyor. Dilerseniz 3 defa da yapabilirsiniz. Düzenli olarak kullanırsanız yukarıda sıralamış olduğumuz şam yağının faydaları da görünebilecektir.

SHAM OIL KULLANICI YORUMLARI
Sham oil yada şam yağı ile alakalı kullanıcı yorumları, müşteri şikayetleri için görsele tıklayabilirsiniz.

Şam Yağı Kullanıcı Yorumları

Ürün ile alakalı söyleyebileceğimiz herşeyi söylediğimizi düşünüyoruz. Bu nedenle sözü artık sizlere bırakmak istiyoruz. Bu arada son olarak şam yağı fiyatları hakkında da bilgi verip bu yazıyı da burada noktalamış olalım. Ürünün satış fiyatı kargo bedeli ile birlikte 50-60 TL arasında bir fiyat olmaktadır. Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz? Sizce şam yağı gerçekten işe yarıyor mudur? Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayınız…

Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI