eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Thincal Zayıflama İlacı

Thincal 120 mg hapı yan etkileri nelerdir? Kullanıcı Yorumları ve şikayetleri

Eczanelerde satılan birkaç zayıflama ilacından biri olan thincal 120 mg ile alakalı bu yazımızda thincal kullanıcı yorumları, şikayetleri paylaşılacaktır. Peki eczanede satışı yapılan bu zayıflama ilacı gerçekten işe yarıyor mu? Bütün bu soruların cevaplarını thincal kullananlar tarafından paylaşılan yorum alanından okuyabilirsiniz. Ancak öncesinde bu ürünün içerisinde ne olduğuna, yan etkilerinin neler olduğuna bakalım.

Thincal nedir?

Thincal, doktorların reçeteye yazabildiği ve obezite sorunu olanlar için tedavi amaçlı kullanılan ve sadece doktorların uygun gördüğü kişilerde kullanılması gereken bir ilaçtır.  Satış fiyatı biraz yüksek olsa da doktor kontrolünde kullanılan ve genelde olumlu yönde etki gösterdiği bilinen bu ilaç 22 Ocak 2018 itibariyle 84 TL’ye satılmaktadır.

Her şeyden önce thincal zayıflama ilacını kullanmadan önce mutlaka doktorunuzdan onay alınız. Aksi halde sağlığınıza ciddi oranda zarar verebilir, yan etkileri ile bir ömür harcayabilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki kendi kafanıza göre gidip eczaneden “abi bana bi thincal 120 mg 84 kapsül verir misin” diyerek satın alamıyorsunuz. Eğer tanıdık bir eczacı arkadaşınız yada nazınızın geçtiği biri yoksa… Böyle bir durumdaysanız bile lütfen doktora danışmadan kullanmayınız.

Thincal kullananlar ne diyor?

Bu ilacın bu kadar etkili olmasını sağlayan madde “orlistat” adı verilen bir kimyasaldır. Koçak ilaç tarafından satılan bu ilaç mavi renkli kapsüllerin içindedir. Bu ilaç oldukça kuvvetli bir zayıflama hapı olup kullanırken çok dikkatli olmalısınız.

Bu ilaç size tokluk hissi veren, midede uzun süre kalan ve şişkinlik yapmaktadır. Yağları yüzde 30 oranında tutarak dışarı atılmasını sağlayarak daha fazla kilo almanızı engeller. Zaman içerisinde mevcut yağlarında yakılması sizin yapacağınız hareketlerinize, sporunuza bağlı olacaktır. Bu ilaç doktor kontrolünde, diyet ile birlikte kullanılmalıdır.

Sizler için eczanelerde satılan zayıflama ilaçları ile alakalı birkaç ürün incelemesi yapmıştık. İlgileniyorsanız linke tıklayarak işinize yarayabilecek zayıflama ürünleri listesine ulaşabilirsiniz.

Thincal kullanıcı yorumları

Sayfanın altında ürün ile alakalı thincal kullananlar tarafından paylaşılan yorumları ve -varsa- şikayetleri okuyabilirsiniz. Sizin de kafanıza takılan sorular varsa sorabilirsiniz. Lütfen tecrübelerinizi kullanmak isteyen kişilerle de paylaşınız.

Bu şikayetleri incelediniz mi?
KULLANICI YORUMLARI ALANI

5 YORUM
 1. Ahmet Hilmi Sekitmen

  İlacı ara ara kullanıp kilo veren birisiyim. İlacın en büyük etkisi yağları attırmak, ancak son zamanlarda ki ürünlerde sanırım firmadan kaynaklı etken maddesi azaltılmış olarak düşünüyorum hiçbir işe yaramıyor, ilacı bozdular. İthal olana başlayacağım asla bir daha thincal almam artık

 2. Tuba

  Aşırı derecede saçım döküldü ilacı bırakınca düzeliyor,başlayınca tekrar dökülüyor bu yan etki de bir tek bende oldu sanırım ne alakası var saçımla hiç anlamadım

 3. reşat kalkan

  Merhabalar. Birkaç aydan beridir kullandığım thincal sayesinde kilo vermeye devam ediyorum fakat benim merak ettiğim bu ilacı bıraktıktan sonra ne olacağıdır. Kullanıp bırakan arkadaşlar cevap verebilirler mi?

  1. uğur

   eğer yediklerine dikkat edersen hiç birşey olmaz. emin olabilirsin.

  2. Nef

   Valla gördüğüm kullanıcı yakınlarım iki katı daha geri aldı bence sağlıklı kilo verin