eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Tuba Nasır Yakısı

Eczanede tuba nasır yakısı olarak satılan nasır giderici band ile alakalı bu yazımızda tuba nasır bandı kullananlar tarafından paylaşılacak olan gerçek kullanıcı yorumları ve şikayetleri ile birlikte ayrıca tuba nasır yakısı fiyatları, kullanımı ile alakalı detaylar da paylaşılacaktır. Birçok kişi nasır bandı kaç gün durmalı, çıkarıldıktan sonra ne yapılmalıdır diye merak ediyor. Bu soruların da yanıtları tuba nasır yakısı kullananlar başlıklı bu yazıdan paylaşılacaktır.

Tuba Nasır Bandı Nedir?

Birçok kişi için baş belası olan nasırların giderilmesi için geliştirilen tuba nasır yakısı, içerisinde ilaç bulunan keçe yastıklı bir flaster olup etken maddesi salisilik asittir. Bu asit keratolitik özellik gösterip genelde ayak tabanında yada parmak uçlarında meydana gelen kaşıntıların giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Genel olarak etkili bir madde olup bu sorunlardan kullananları kurtarmaktadır. İçerisinde bulunan bir diğer asit maddesi asetik asit ise yaraların enfeksiyon kapmasını engelleyen maddedir.

Tuba Nasır Bandı, başta bebekler olmak üzere şeker hastası olan kimselerde, hiç bir problemi olmayan ciltlerde, benlerde ve doğum lekelerinde kullanılmamalıdır. Ciddi hasarlara neden olabilir. Neticede bu ürünün içerisinde kullanılan malzemeler asidik özellikteki kimyasal maddelerdir.

Tuba Nasır Yakısı Nasıl Kullanılır?

Ürün kutusunun içerisinde 2 farklı boyutta ban bulunuyor. Nasırınızın büyüklüğüne göre uygun olan bandı seçerek açınız. Mor renginde olan bölgeyi nasırın olduğu yere tam kapatacak şekilde yapıştırınız. Burada mor renkli alanın nasır olmayan bölgelerle temas etmemesine özen gösteriniz. Bu nasır bandını 3 gün boyunca tutmanız gerekiyor. Sonrasında kaldırdığınızda nasırın yumuşadığını göreceksiniz. Tuba nasır yakısı çıkarıldıktan sonra yumuşamış olan nasır bir pens yardımıyla alabilirsiniz. Açılan alana mikrop kapmaması adına tentürdiyot sürebilirsiniz. Eğer çok uzun zamandan beri nasır varsa bunu 1 kere daha tekrarlayabilirsiniz.

Tuba Nasır Yakısı Kullananlar

Aşağıdaki yorum alanını kullanarak sizlerde tuba nasır yakısı ile alakalı neler düşündüğünüzü nasırı olan kimselerle paylaşabilirsiniz. Gerçekten işe yarıyorsa yada hiç bir işe yaramıyorsa onlarla bu bilgiyi paylaşarak fikir sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.

 

KULLANICI YORUMLARI ALANI