eŞikayet.net
Müşteri Şikayet Merkezi

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp Mide ameliyatı olanların yorumları, Obezite ameliyatı zayıflatıyor mu?

Obezite sorunu maalesef son 15 yılda ülkemizde de ciddi artış göstermiştir. Eskiden amerika filmlerindeki kilolu insanları gördüğümüzde yadırgar, şunlara bak derdik fakat maalesef şu anda aynı durum bizim ülkemiz içinde söz konusudur. Obezite hastaları son zamanlarda tüp mide ameliyatı nedir? Ameliyat çok zor mudur? Riskleri nelerdir? Yaptıranlar memnun kalmışlar mı? bu gibi soruları çok merak ediyorlar.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar

Uzmanlar gerek TV’de olsun gerek sosyal kanallarda olsun öyle veya böyle sağlıklı yaşam için önerilerde bulunuyorlar. Bazen istemeyerek bazen de ağzımızı tutamadığımızdan dolayı kilo alır, bir müddet sonra almış olduğumuz kiloları veremeyince kendimizi salıp, daha çok kilo almaya devam ederiz. İşte bundan sonrası obezite adı verilen hastalık kategorisine giriyor.

Tüp mide ameliyatı, obezite ile mücadele etmek isteyen, fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilere yapılan bir cerrahi operasyondur. Uzman kişiler tarafından yapılan bu ameliyat günümüzde ülkenin hemen her tarafında yapılmaktadır.

Arkadaşlar aşağıda paylaştığım videoları sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyorum. Çok faydalı olabileceğini düşünüyorum. Tüp mide ameliyatı ile ilgili kafanıza takılan tüm soruları sayfanın altında bulunan tüp mide ameliyatı kullanıcı yorumları alanından sorabilirsiniz.

Tüp mide ameliyatı, aslında midenin 4 farklı yerden kesilerek midede salgılanan bazı enzimlerin daha az salgılanması için yapılmaktadır. Böylelikle kişi az yemek yiyerek tokluk hissedecek, daha fazla yiyemediği için bir müddet sonra vücut enerji ihtiyacını depolanmış yağlardan karşılamaya başlayarak tüp mide ameliyatı olan kişiye kilo verdirecektir.

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüp Mide Ameliyatı Zayıflatır mı?

Genelde işe yarayan bir yöntemdir. Ancak ameliyatın iyi bir şekilde yapılmış olması gerekiyor. Ben tüp mide ameliyatı oldum, kilo vereceğim diye hemen hayallere kapılmasanız iyi olur çünkü sonrasında sizi zorlu bir süreç bekleyecektir. Halsizlik, hiç bir şey yapmama isteği hatta yataktan çıkmama isteği bunlardan sadece birkaç tanesidir. Bu konuyu mutlaka uzman bir doktor ile konuşmanızı tavsiye ediyoruz.

Tüp mide ameliyatı fiyatları oldukça yüksektir. İstanbul’da sırf tüp mide ameliyatı yapan hastaneler açılmış durumda. Birçok kişi Türkiye’nin dört bir yanından “iyidir” düşüncesiyle İstanbul’a gelip, tüp mide ameliyatı olmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Yapılan Hatalar

Tüp Mide Ameliyatı Yapanlar

Tüp mide ameliyatı kullanıcı yorumları alanından yaptıran kişilerin yorumlarını, tavsiyelerini, önerilerini okumanızı tavsiye ediyoruz. Neticede önemli ve pahalı bir ameliyattan bahsediyoruz. Sizler için tüp mide ameliyatı yapan doktorlar eŞikayet’te paylaşmaya devam ediyoruz. Sizler de tüp mide ameliyatı yapan doktorlar linkine tıklayarak yorumları okumaya devam edebilirsiniz.

KULLANICI YORUMLARI ALANI

1 YORUM
  1. İpek

    Merhaba arkadaşlar. Benim bir akrabam tüp mide ameliyatı oldu. Çocuk gerçekten de birkaç ay içerisinde inanılmaz bir şekilde kilo verdi. Herkes hayret etti. Fakat geçenlerde midesinden şikayet ederek çocuğu ameliyata aldılar. Şu amda durumu iş çok şükür. Tüp mide ameliyatı yapmadan önce iyi bir araştırma yapın derim.